NAWA - rekrutacja doktorantów na wyjazdy zagraniczne

Celem nowego programu wyjazdowego NAWA dla doktorantów (program im. Iwanowskiej) jest zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w zagranicznych ośrodkach na całym świecie.

Stypendia za publikacje

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe.

Miliony z NCN

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkursy OPUS15 i PRELUDIUM15. Z ogromną satysfakcją informujemy, że sześcioro naszych naukowców uzyskało ponad 3 mln złotych na finansowanie badań podstawowych.

Dyplomatorium 2018

17 listopada 2018 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów magisterskich, licencjackich i inżynierskich naszym tegorocznym absolwentom. Uroczystość uświetnił wykład dr Stanisława Haftki (absolwenta chemii UMK z 1980 roku).

Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadał tytuł doktora honoris causa prof. dr. hab. Bogusławowi Buszewskiemu.

Certyfikowane laboratoria

Dwie jednostki Wydziału Chemii - Pracownia Analiz Instrumentalnych (PAI) i Laboratorium Badań Środowiska Pracy (LBŚP) podczas minionych wakacji uzyskały pozytywny wynik procesu certyfikacji zgodnie z nową normą PN-EN ISO 9001:2015-10.