Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza

Ulotka o XII ogólnopolskim konkursie Student-Wynalazca

XII Konkurs Student-Wynalazca

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zaprasza chętnych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu do wzięcia udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu Student-Wynalazca.

Wyniki konkursu PRELUDIUM20

Z ogromną satysfakcją informujemy, że troje młodych naukowców z Wydziału Chemii uzyskało ponad 400 tysięcy złotych na finansowanie badań podstawowych w ramach konkursu PRELUDIUM20 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Seminarium Wydziałowe online

8 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 na platformie MS TEAMS odbędzie się Seminarium Wydziałowe, na którym wykład pt. "Niskoenergetyczne zderzenia atomów z cząsteczkami dwuatomowymi " wygłosi dr inż. Mariusz Pawlak (Wydział Chemii UMK, Toruń).

Kod dostępu: rbtctpf
Link do spotkania: shorturl.at/bgxQX

Plakat (pdf, 176 KB)

Ich słowa się liczą

29 badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się w rankingu najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Zestawienie, przygotowane przez wydawnictwo Elsevier i Uniwersytet Stanforda, obejmuje 2 proc. najbardziej wpływowych autorów publikacji naukowych.

Badania nad fluoryzującymi kryształami

Badania nad fluoryzującymi kryształami zainicjowane na Wydziale Chemii UMK, przy współpracy z laboratoriami zagranicznymi znalazły uznanie w oczach edytorów czasopisma Journal of Materials Chemistry C.

Szczepienia przeciw Covid-19 na UMK. Ruszyły zgłoszenia

Do poniedziałku 22 listopada 2021 r. do godz. 10:00 studenci i doktoranci UMK mogą deklarować chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w punkcie szczepień, który na przełomie listopada i grudnia zostanie zorganizowany na terenie kampusu UMK.

List w sprawie szczepień

List prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej i prorektora ds. kształcenia prof. dr. hab. Przemysława Nehringa w sprawie szczepień przeciwko Covid-19.

Stypendia za publikacje

JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Sokala przyznał kolejne stypendia za najwyżej punktowane publikacje. W ostatnich zestawieniach zostało uwzględnionych 86 publikacji z afiliacją z UMK, z czego autorami lub współautorami 21 są naukowcy Wydziału Chemii (5 prac ocenionych na 200 punktów i 16 na 140 punktów). Zestawienie obejmuje stypendia z lipca i sierpnia 2021 r.

Zdjęcie ilustracyjne

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii UMK w Toruniu z dnia 30 września 2021 r.

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii UMK w Toruniu z dnia 30 września 2021 r. w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych oraz funkcjonowania Wydziału Chemii

Chemiczka najlepsza na UMK

Podczas uroczystej inauguracja nowego roku akademickiego JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala uhonorował największe sukcesy naukowe i sportowe osiągnięte przez osoby studiujące na UMK oraz uczące się w ULO.