Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza

Zdjęcie ilustracyjne

Panel dyskusyjny: Zdrowie i ekologia w żywności

W poniedziałek, 5 grudnia o godz. 12:15 w Bibliotece Wydziału Chemii UMK odbędzie się panel dyskusyjny na temat: "Zdrowie i ekologia w żywności"

Copernicus Startup Day

Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii UMK zaprasza studentów i doktorantów Wydziału Chemii na wydarzenie z cyklu: Copernicus Startup Days, które odbędzie się na Wydziale Chemii 15 grudnia 2022 r.

Spotkanie świąteczno-noworoczne

W czwartek 15 grudnia br. o godz. 12:00 w foyer Wydziału Chemii (przy Audytorium I) odbędzie się spotkanie świąteczno-noworoczne.

Toruń docenia naukowców

Zespół naukowców z UMK pod kierunkiem prof. Jerzego Łukaszewicza z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za rok 2021.

Plakat informujący o Konkursie pn.

Świąteczna Chemiczna Bombka

Samorząd Studencki Wydziału Chemii UMK organizuje konkurs pn. "Świąteczna Chemiczna Bombka", który adresowany jest zarówno do studentów jak i pracowników Wydziału Chemii.

Cytowani i wpływowi

Pracownicy i pracowniczki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz kolejny znaleźli się na liście najbardziej wpływowych badaczy na świecie pod względem cytowań artykułów. Zestawienie 2 proc. najczęściej cytowanych uczonych opracowują wydawnictwo Elsevier i Uniwersytet Stanforda.

Chemiczna innowacja na medal

W drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu Wynalazków Inno Wings prof. dr hab. Alina Sionkowska i dr Sylwia Grabska-Zielińska z Wydziału Chemii otrzymały srebrny medal za innowacyjny "Kolagen o właściwościach magnetycznych".

Noblistka u chemików

W bibliotece Wydziału Chemii UMK powstał mural upamiętniający Marię Skłodowską-Curie.

Zdjęcie ilustracyjne

Wsparcie w pracy i studiowaniu

Poszukiwanie równowagi między pracą a życiem osobistym, techniki autoprezentacji i sposoby radzenia sobie z jesienną chandrą to tylko niektóre tematy warsztatów i wykładów przygotowanych przez Uniwersytecki Ośrodek Wsparcia i Rozwoju Osobistego.

Publikacja w prestiżowym czasopiśmie

Mgr Patryk Rybczyński, doktorant AST, opublikował wyniki swojej pracy naukowej w prestiżowym czasopiśmie Chemical Science (pierwszy autor). W ramach realizacji pracy doktorskiej otrzymał serię związków, w których zmiana wydajności kwantowej fluorescencji wahała się od 0.4% do 98.0%, a dokonał tego zmieniając jedynie dwa podstawniki w ich strukturze. Edytorzy Chemical Science uznali opisane badania za ważne i interesujące, zaś artykuł ukazał się w ramach specjalnej kolekcji "2022 Chemical Science HOT Article Collection". Równolegle z badaniami otrzymanych fluoroforów w rozpuszczalnikach organicznych trwają badania nad ich zastosowaniem w obrazowaniu biomedycznym.

Praca jest dostępna pod adresem: https://pubs.rsc.org/en/content/articlepdf/2022/sc/d2sc05044g

Plakat informacyjny o programie MOST

MOST na studia w innym mieście

1 listopada rusza rekrutacja do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr letni roku akademickiego 2022/2023. Zapisy potrwają do 30 listopada 2022 r.

Plakat informacyjny o Zimowym Zjeździe SMPTChem

Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Już 10 grudnia br. na Uniwersytecie Opolskim odbędzie się Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Plakat informacyjny o wykładzie wydziałowym

Seminarium wydziałowe

23 listopada 2022 r. o godzinie 12:00 w Audytorium II Wydziału Chemii UMK odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym dr inż. Michał Bartmański (p. o. Kierownika Zakładu Technologii Biomateriałów, Instytut Technologii Maszyn i Materiałów, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, Politechnika Gdańska) wygłosi referat pt. "Nowoczesne metody modyfikacji powierzchni implantów tytanowych".

Notka biograficzna (pdf, 305 KB)

Abstract (pdf, 305 KB)

Zdjęcie ilustracyjne

Zmiana w organizacji roku akademickiego

Z powodu koniecznych oszczędności w sezonie grzewczym władze Uczelni wprowadziły kilka istotnych zmian w organizacji roku akademickiego 2022/2023.

Zdjęcie ilustracyjne

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli akademickich

Uniwersytet Mikołaja Kopernika przygotował ofertę szkoleń dla nauczycieli akademickich z podnoszenia kompetencji dydaktycznych.

Zdjęcie ilustracyjne

Finansowe wsparcie dla ukraińskiej społeczności UMK

Fundacja Amicus Universitatis Nicolai Copernici uruchomiła zbiórkę środków finansowych, które zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskiej społeczności UMK.

Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo,

informujemy o działaniach, które władze Uniwersytetu podjęły w związku z wojną w Ukrainie.

UMK solidarnie z Ukrainą

Z niedowierzaniem i wielkim niepokojem przyjęliśmy informację o zaatakowaniu przez wojska rosyjskie Ukrainy. Każda wojna stanowi czarną kartę w historii ludzkości i zaprzecza uniwersalnym wartościom właściwym środowisku akademickiemu.