Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Wiadomości

Ulotka o XII ogólnopolskim konkursie Student-Wynalazca

XII Konkurs Student-Wynalazca

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zaprasza chętnych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu do wzięcia udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu Student-Wynalazca.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Wyniki konkursu PRELUDIUM20

Z ogromną satysfakcją informujemy, że troje młodych naukowców z Wydziału Chemii uzyskało ponad 400 tysięcy złotych na finansowanie badań podstawowych w ramach konkursu PRELUDIUM20 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Seminarium Wydziałowe online

8 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 na platformie MS TEAMS odbędzie się Seminarium Wydziałowe, na którym wykład pt. "Niskoenergetyczne zderzenia atomów z cząsteczkami dwuatomowymi " wygłosi dr inż. Mariusz Pawlak (Wydział Chemii UMK, Toruń).

Kod dostępu: rbtctpf
Link do spotkania: shorturl.at/bgxQX

Plakat (pdf, 176 KB)

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Ich słowa się liczą

29 badaczy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się w rankingu najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Zestawienie, przygotowane przez wydawnictwo Elsevier i Uniwersytet Stanforda, obejmuje 2 proc. najbardziej wpływowych autorów publikacji naukowych.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Badania nad fluoryzującymi kryształami

Badania nad fluoryzującymi kryształami zainicjowane na Wydziale Chemii UMK, przy współpracy z laboratoriami zagranicznymi znalazły uznanie w oczach edytorów czasopisma Journal of Materials Chemistry C.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Szczepienia przeciw Covid-19 na UMK. Ruszyły zgłoszenia

Do poniedziałku 22 listopada 2021 r. do godz. 10:00 studenci i doktoranci UMK mogą deklarować chęć zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w punkcie szczepień, który na przełomie listopada i grudnia zostanie zorganizowany na terenie kampusu UMK.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

List w sprawie szczepień

List prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Beaty Przyborowskiej i prorektora ds. kształcenia prof. dr. hab. Przemysława Nehringa w sprawie szczepień przeciwko Covid-19.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Stypendia za publikacje

JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. dr hab. Andrzej Sokala przyznał kolejne stypendia za najwyżej punktowane publikacje. W ostatnich zestawieniach zostało uwzględnionych 86 publikacji z afiliacją z UMK, z czego autorami lub współautorami 21 są naukowcy Wydziału Chemii (5 prac ocenionych na 200 punktów i 16 na 140 punktów). Zestawienie obejmuje stypendia z lipca i sierpnia 2021 r.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii UMK w Toruniu z dnia 30 września 2021 r.

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii UMK w Toruniu z dnia 30 września 2021 r. w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych oraz funkcjonowania Wydziału Chemii

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Chemiczka najlepsza na UMK

Podczas uroczystej inauguracja nowego roku akademickiego JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala uhonorował największe sukcesy naukowe i sportowe osiągnięte przez osoby studiujące na UMK oraz uczące się w ULO.

więcej informacji

Archiwum