REKRUTACJA 2018/2019

W roku akademickim 2018/2019 Wydział Chemii uruchomi 6 atrakcyjnych kierunków kształcenia.

Wykład Rektorski o komórkach macierzystych

Kolejnym prelegentem w cyklu Wykładów Rektorskich na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika będzie dr n. med. Jacek Winczakiewicz, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej. Wykład pt. „Komórki macierzyste. Leczenie ­– regeneracja – odmładzanie” odbędzie się we wtorek 22 maja 2018 r.

Chemicy w przemyśle opon

Technologia odzysku cynku ze zużytych opon samochodowych została opracowana przez zespół naukowców z Wydziału Chemii UMK w Toruniu kierowany przez prof. Jerzego P. Łukaszewicza. Nowatorska metoda została opisana w specjalistycznym dwumiesięczniku z zakresu przemysłu opon Asia-Tyre.

GRANTY PRELUDIUM

Ponad 12,5 mln zł otrzyma 18 naukowców z UMK w ramach konkursów OPUS 14 i PRELUDIUM 14, rozstrzygniętych przez Narodowe Centrum Nauki.

Stypendia za publikacje

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe.

XXII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego

25 kwietnia 2018 r. na Wydziale Chemii UMK odbył się XXII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego, w trakcie którego prof. dr hab.  Małgorzata Witko, dr h.c. Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie opowiedziała o „Katalizie wokół nas”.

Wydział Chemii w czasoprzestrzeni nauki i sztuki

"Czas i przestrzeń" był tematem przewodnim 18. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który trwał od 20 do 24 kwietnia 2018 roku.

Wizyta licealistów z I LO w Kutnie

25.04.2018 r. odbyły się warsztaty laboratoryjne 33-osobowej grupy licealistów z I LO in. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

II Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych

Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych odbyła się w sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Organizatorem imprezy było Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu.

Konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty

Dr Zbigniew Rafiński z Katedry Chemii Organicznej poszukuje doktoranta do realizacji grantu NCN Sonata BIS pt. „Organokatalityczne strategie syntetyczne z udziałem N-heterocyklicznych karbenów – nowe kierunki i zastosowania”. Doktorant będzie otrzymywał stypendium miesięczne w kwocie 2000 zł netto przez 48 miesięcy.

Stypendium dla Studenta

Dr Zbigniew Rafiński z Katedry Chemii Organicznej poszukuje studenta studiów II stopnia do realizacji grantu NCN Sonata BIS pt. „Organokatalityczne strategie syntetyczne z udziałem N-heterocyklicznych karbenów – nowe kierunki i zastosowania”.

Bliżej Chin

Rozszerzenie współpracy między Uniwersytetem Mikołaja Kopernika a chińskimi uczelniami oraz podpisanie umowy z Beijing International Studies University w sprawie wymiany studentów to cele wizyty, jaką odbywa w Chinach delegacja z UMK.

III Interdyscyplinarna Konferencja

W dniach 6-8 czerwca 2018 r. odbędzie się III Interdyscyplinarna Konferencja "NanoBioMateriały - teoria i praktyka".

CHEMISTRY FOR BEAUTY AND HEALTH

W dniach 13-16 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się I Konferencja Międzynarodowa "CHEMISTRY FOR BEAUTY AND HEALTH" BEAUTY-TORUN'2018.

XII Copernican International Young Scientists Conference

W dniach 28-29 czerwca 2018 r. na Wydziale Chemii odbędzie się międzynarodowa konferencja XII Copernican International Young Scientists Conference, która stanowi kontynuację odbywającego sie co roku Kopernikańskiego Seminarium Doktoranckiego.

Promocja na Targach

Konkurs na stanowisko studenta-stypendysty w projekcie Opus11

Dr Małgorzata Szultka-Młyńska ogłasza konkurs na stanowisko studenta-stypendysty w projekcie Opus11 Narodowego Centrum Nauki pt. „Nowe podejście w identyfikacji patogenów za pomocą sprzężonych technik separacyjnych (CE-LIF-MALDI-TOF-MS, LC×LC-MS/MS, GC×GC-Q-TOF) dla potrzeb spersonalizowanej diagnostyki medycznej”.

AWANS NA STANOWISKO PROFESORA

Z radością informujemy, że 27 lutego 2018 r. dr hab. Katarzyna Słabkowska odebrała z rąk JM Rektora UMK nominację na stanowisko profesora nadzwyczajnego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Chemik Ambasadorem UMK

Podczas Święta Uniwersytetu 2018 kolejni zasłużeni absolwenci naszej Uczelni otrzymali tytuły Ambasadorów UMK. W gronie tegorocznych laureatów znalazł się Marian Holz - absolwent chemii 1976, właściciel Zakładu Tworzyw Sztucznych „Poli” w Inowrocławiu.

Kolejne stypendia za publikacje

Doktor Honoris Causa WAT

Senat Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, na wniosek Rady Wydziału Nowych Technologii i Chemii, nadał tytuł doktora honoris causa WAT prof. dr. hab. Bogusławowi Buszewskiemu.

NCU for the first time in the Shanghai ranking!

It is the first time the Nicolaus Copernicus University in Toruń has been listed in the prestigious Academic Ranking of World Universities - ARWU, the oldest global ranking of higher education schools, called the Shanghai ranking.