Konkurs na najlepszego studenta i absolwenta Wydziału Chemii

Wybieramy najlepszego studenta i absolwenta Wydziału Chemii w roku akademickim 2023/2024.

Hity rekrutacji

Blisko 18 tysięcy zgłoszeń na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ogłoszenie wyników I tury rekrutacji nastąpi 18 lipca o godz. 14:00.

XXVII Zjazd Absolwentów UMK

Konferencja organizowana przez Emerging Field OBSIDIAN

Dear Colleagues,

You are invited to the Fourth Edition of the International Conference „Plant Productivity and Food Safety: Microbiology, Soil science, Food quality and Agricultural genetics” which will be held from Thursday 26th to Friday 27th September 2024.

Konkurs

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych dla absolwentów uczelni wyższych.

grupa uczniów i nauczycieli na tle ścianki wydziału Chemii UMK w Toruniu

Zakończenie LX Ogólnopolskiego Konkursu im. prof. Swinarskiego

5 czerwca odbyło się na Wydziale Chemii uroczyste zakończenie 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego. W wydarzeniu wzięli udział laureaci, wyróżnieni i finaliści Konkursu wraz z nauczycielami lub opiekunami, Pani Dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Iwona Łakomska, przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Konkursu, a także zaproszeni goście - przedstawicielki patronów Konkursu: Pani prof. dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch (Prezes Oddziału Toruńskiego PTChem) oraz Pani dr Marzanna Kurzawa, prof. UMK (Prezes Oddziału Toruńskiego SiTPChem). Ze strony Sponsorów obecna była Pani Natalia Grabowska (Linegal Chemicals).

więcej informacji

Certyfikaty Euromaster i Eurobachelor przyznane przez Stowarzyszenie ECTN kierunkowi chemia (pierwszego i drugiego stopnia)

Kierunek chemia S1 oraz chemia S2 z europejską akredytacją ECTN

Miło nam poinformować, że kierunek studiów chemia prowadzony przez Wydział Chemii przeszedł pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i w dniu 28 grudnia 2023 r. otrzymał dwa międzynarodowe certyfikaty ECTN Chemistry Eurobachelor dla programu studiów I stopnia na kierunku Chemia oraz ECTN Chemistry Euromaster dla programu studiów II stopnia na kierunku Chemia.

A+ dla Wydziału Chemii

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 2.02.2023 r. Wydziałowi Chemii UMK została przyznana najwyższa kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki chemiczne.