Rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie

21 września 2018 r. o godz. 12:00 zostanie uruchomiona rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. Na studentów UMK czeka 8200 miejsc.

Nagrody i wyróżnienia Rektora

19 września 2018 roku w Collegium Maximum UMK odbyło się doroczne wręczenie nagród i wyróżnień Rektora UMK.

Stypendium za publikację

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przyznał kolejne stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe.

Certyfikowane laboratoria

Dwie jednostki Wydziału Chemii - Pracownia Analiz Instrumentalnych (PAI) i Laboratorium Badań Środowiska Pracy (LBŚP) podczas minionych wakacji uzyskały pozytywny wynik procesu certyfikacji zgodnie z nową normą PN-EN ISO 9001:2015-10.

Wysoko w rankingu PERSPEKTYWY 2018

Wydział Chemii UMK zajął wysokie miejsce w rankingu KIERUNKÓW STUDIÓW PERSPEKTYWY 2018.

Jesteśmy drugim Wydziałem Chemii w Polsce Północnej. Wysoką trzecią lokatę uzyskaliśmy też w kategorii ekonomiczne losy absolwentów i wskaźnik cytowań publikacji Field-Weighted Citation Impact (FWCI).

Chemiczny Lider

dr Anna Ilnicka z Katedry Chemii Materiałów, Adsorpcji i Katalizy znalazła się w gronie laureatów dziewiątego konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Programie LIDER. Na stworzenie własnego zespołu zajmującego się „Hybrydowymi materiałami nanorurkami węglowymi – grafenem i nanorurkami węglowymi – węglem aktywnym: syntezą i zastosowaniem w elektrochemicznych akumulatorach energii” uzyskała 1,2 mln złotych.

Międzynarodowo przeciwko rakowi

Grupa badawcza pod kierunkiem prof. dr. hab. Bogusława Buszewskiego z Wydziału Chemii UMK weźmie udział w międzynarodowym projekcie ,,Airborne Biomarkers for Colorectal Cancer” (ABC-Cancer), którego celem jest znalezienie małoinwazyjnego narzędzia diagnozy raka jelita grubego.

II edycja konkursu "Doktorat wdrożeniowy" rozstrzygnięta

Wydział Chemii UMK znalazł się w gronie laureatów II edycji konkursu „Doktorat wdrożeniowy”, rozstrzygniętego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.