Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń

11 WORKSHOP OF THE SELENIUM AND SULFUR REDOX AND CATALYSIS NETWORK

Hity rekrutacji

Blisko 18 tysięcy zgłoszeń na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odnotował system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ogłoszenie wyników I tury rekrutacji nastąpi 18 lipca o godz. 14:00.

XXVII Zjazd Absolwentów UMK

Nagrody Rektora dla kadry naukowej

JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala przyznał pracownikom naukowym nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, artystyczne, organizacyjne oraz za całokształt pracy na Uniwersytecie. Uroczystość odbyła się 1 lipca 2024 r. w Auli UMK.

Chemia w rankingu Perspektywy 2024

Jubileuszowy 25. Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2024 został ogłoszony podczas uroczystej gali, która odbyła się 26 czerwca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Nagrody Rektora dla kadry administracyjnej

24 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień rektora UMK dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

Konferencja organizowana przez Emerging Field OBSIDIAN

Dear Colleagues,

You are invited to the Fourth Edition of the International Conference „Plant Productivity and Food Safety: Microbiology, Soil science, Food quality and Agricultural genetics” which will be held from Thursday 26th to Friday 27th September 2024.

Konkurs

Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłasza konkurs z zakresu nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych dla absolwentów uczelni wyższych.

grupa uczniów i nauczycieli na tle ścianki wydziału Chemii UMK w Toruniu

Zakończenie LX Ogólnopolskiego Konkursu im. prof. Swinarskiego

5 czerwca odbyło się na Wydziale Chemii uroczyste zakończenie 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego. W wydarzeniu wzięli udział laureaci, wyróżnieni i finaliści Konkursu wraz z nauczycielami lub opiekunami, Pani Dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Iwona Łakomska, przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Konkursu, a także zaproszeni goście - przedstawicielki patronów Konkursu: Pani prof. dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch (Prezes Oddziału Toruńskiego PTChem) oraz Pani dr Marzanna Kurzawa, prof. UMK (Prezes Oddziału Toruńskiego SiTPChem). Ze strony Sponsorów obecna była Pani Natalia Grabowska (Linegal Chemicals).

więcej informacji

Certyfikaty Euromaster i Eurobachelor przyznane przez Stowarzyszenie ECTN kierunkowi chemia (pierwszego i drugiego stopnia)

Kierunek chemia S1 oraz chemia S2 z europejską akredytacją ECTN

Miło nam poinformować, że kierunek studiów chemia prowadzony przez Wydział Chemii przeszedł pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i w dniu 28 grudnia 2023 r. otrzymał dwa międzynarodowe certyfikaty ECTN Chemistry Eurobachelor dla programu studiów I stopnia na kierunku Chemia oraz ECTN Chemistry Euromaster dla programu studiów II stopnia na kierunku Chemia.

A+ dla Wydziału Chemii

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 2.02.2023 r. Wydziałowi Chemii UMK została przyznana najwyższa kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki chemiczne.