MOTOR z przyszłością

15 października 2019 roku rozpoczyna się rekrutacja do projektu MOTOR  – pęd studentów Wydziału Chemii UMK do rozwoju kompetencji niezbędnych dla kadr przemysłu MOTORyzacyjnego finansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego WIEDZA EDUKACJA ROZWÓJ.

Sukces w NAWA

Z przyjemnością informujemy, że nasz Wydział pozyskał z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej grant w wysokości  700 000,00 zł na realizację projektu pn. „MODERN MATERIALS FOR CHEMISTRY AND MEDICINAL APPLICATIONS” –w ramach Programu Katamaran.

PROM otwarcie naboru wniosków

W dniu 10.10.2019 rusza pierwszy nabór wniosków na dofinansowanie staży i wyjazdów konferencyjnych w ramach drugiej edycji programu PROM -  międzynarodowej wymiany stypendialnej doktorantów i kadry akademickiej na UMK.

Nobel z chemii

Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii za rok 2019 uhonorowano – za stworzenie i rozwój baterii litowo-jonowych – Amerykanina Johna B. Goodenougha, Brytyjczyka M. Stanleya Whittinghama i Japończyka Akirę Yoshino.

Warsztaty dla uczniów III LO im. B. Lindego w Toruniu

9.10.2019 odbyły się warsztaty dla uczniów z III LO im. B. Lindego w Toruniu.

Warsztaty przeprowadzili: Dominika Jankowska, Aleksandra Butrymowicz, Agata Kopera, Jakub Gauza, Wiktoria Rutkowska, Paweł Nowak, Magdalena Grzegórska, Kinga Mylkie, Olga Łukomska, Bogna Łukomska.

Uczniowie wysłuchali też wykładów, które przeprowadzili : dr hab. Jacek Nowaczyk,prof. UMK, dr hab. Ewa Olewnik,-Kruszkowska prof. UMK, dr Marta Ziegler-Borowska i dr Joanna Skopińska-Wiśniewska.

Dziękujemy za wspólną naukę!!

Obowiązkowe językowe testy diagnostyczne

Studenci pierwszego roku studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich zobowiązani są (Zarządzenie nr 12 Rektora UMK z dnia 7 lutego 2019 r.) do rozwiązania Testu Diagnostycznego z Języka Obcego na platformie Moodle SPNJO w nieprzekraczalnym terminie do 25 października 2019 r. (https://moodle.umk.pl/SPNJO/course/index.php?categoryid=32)

Wykonanie testu jest warunkiem zarejestrowania się na zajęcia z języka obcego i ma na celu określenie wejściowego poziomu z danego języka obcego, ujętego w programie studiów na danym kierunku.

Testy będą aktywne od 1 do 25 października 2019 r.

1) Studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych oraz jednolitych studiów magisterskich odbywają zajęcia z języka obcego na drugim roku studiów od pierwszego semestru.
2) Studenci pierwszego roku studiów drugiego stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych odbywają zajęcia z języka obcego na pierwszym roku studiów od drugiego semestru.

Układy okresowe

Dzięki wspólnej inicjatywie Oddziału Toruńskiego Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz wsparciu firmy SHIM-POL, Wydział Chemii UMK posiada układy okresowe pierwiastków we własnych barwach. Organizatorem projektu jest Szymon Bocian, a układ okresowy zaprojektował Łukasz Nuckowski.

Układy okresowe pierwiastków zostaną przekazane do szkół. Aby otrzymać układ okresowy szkoła powinna polubić profil Wydział Chemii UMK i wstawić post na FB ze zdjęciem z powieszonym układem okresowym z oznaczeniem Wydziału Chemii. Układy okresowe możemy wysłać na koszt odbiorcy. W sprawie wysyłki układu okresowego prosimy o kontakt z dr hab. prof. UMK Szymon Bocian, mail bocian@umk.pl, tel. 505132989.

Nagrody uroczyście

26 września odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnienia za osiągnięcia oraz za całokształt osiągnięć w działalności naukowo-badawczej, dydaktycznej, dydaktyczno-wychowawczej, artystycznej i organizacyjnej.

Aula z awansami

25 września rektor prof. Andrzej Tretyn wręczył awanse na stanowiska profesora i profesora Uniwersytetu w części toruńskiej.

Ostatnia Rada Wydziału

Dnia 27 września 2019 r. na Wydziale Chemii UMK w Toruniu odbyła się ostatnia Rada Wydziału zakończona poczęstunkiem.

Nowy projekt językowy dla Studentów Wydziału Chemii

Universitas Copernicana Thoruniensis In Futuro II - modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni to nowy projekt, którego realizację powierzono między innymi Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych.