Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza

MOC z Europejskiej Agencji Kosmicznej

Naukowcy z Wydziału Chemii UMK opracują dla Europejskiej Agencji Kosmicznej nowe wzorce kalibracyjne do pomiarów organicznych zanieczyszczeń molekularnych (MOC). Będą one stosowane w laboratoriach europejskich dostawców sprzętu kosmicznego.

Nowa Strategia Uniwersytetu

Szanowni Państwo,

rok 2022 będzie dla naszej uczelni szczególnie ważny. Rozpoczynamy bowiem realizację nowej Strategii Uniwersytetu.

Zdjęcie ilustracyjne

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii z dnia 5 stycznia 2022 r.

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii UMK w Toruniu
z dnia 5 stycznia 2022 r.

w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych i funkcjonowania Wydziału

W związku ze zmianą Zarządzenia Nr 3 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 4 stycznia 2022 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w zakresie organizacji kształcenia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika
w Toruniu oraz wejściem w życie nowego Zarządzenia nr 4 Rektora
z dnia 5 stycznia 2022 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w zakresie organizacji kształcenia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłaszam  następujące zmiany w organizacji procesu kształcenia
i funkcjonowania Wydziału:

Zmiany w organizacji kształcenia

Zarządzenie nr 4 Rektora UMK z 5 stycznia 2022 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w zakresie organizacji kształcenia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Lektoraty i zajęcia wf od 10 stycznia

Komunikat JM Rektora w sprawie lektoratów i zajęć wychowania fizycznego.

Powołanie Pani Prodziekan

JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala  powołał dr hab. Magdalenę Barwiołek, prof. UMK do pełnienia funkcji prodziekanki ds. organizacji i współpracy w okresie od 1.01.2022-31.08.2024.

Życzymy skutecznych działań przy realizacji powierzonych obowiązków.

Zdjęcie ilustracyjne

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską rozstrzygnięty

W tegorocznym konkursie Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego na najlepszą pracę licencjacką i inżynierską zwyciężyła lic. Zuzanna Flanc, autorka pracy pt.: „Separacja emulsji i ich znaczenie w przemyśle kosmetycznym”, przygotowanej pod kierunkiem dr hab. Joanny Kujawy, prof. UMK.

OT PTChem przyznał również dwa wyróżnienia, które otrzymały:

• lic. Olga Łukomska „Poszukiwanie korelacji pomiędzy strukturą nanodiamentów, a ich właściwościami chemicznymi i cytotoksyczymi”
  • lic. Bogna Łukomska „Węglowe kropki kwantowe z naturalnych źródeł – doskonałe nośniki immobilizacji białek?”

Obie prace dyplomowe zostały przygotowane pod kierunkiem prof. dr hab. Artura Terzyka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Biomedyczne Tango

Interdyscyplinarny zespół naukowy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika otrzymał grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w piątej edycji konkursu Tango. Dotacja ma służyć wsparciu praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych.

Canaletto dla Profesora Wojciecha Kujawskiego

Dyrektor NAWA w oparciu o rekomendację polsko-włoskiej komisji wspólnej podjęła decyzję o finansowaniu 15 nowych projektów, które będą realizowane w latach 2022-23 w ramach wspólnych projektów badawczych Canaletto.

Ulotka o XII ogólnopolskim konkursie Student-Wynalazca

XII Konkurs Student-Wynalazca

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej zaprasza chętnych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu do wzięcia udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu Student-Wynalazca.