Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Wiadomości

zdjęcie

Profesor Renata Gadzała-Kopciuch oceni młodych i wybitnych

Miło nam poinformować, że Pani Profesor Renata Gadzała-Kopciuch została powołana przez Ministra Edukacji i Nauki do Zespołu doradczego oceniającego wnioski o stypendium ministra dla studentów i wybitnych młodych naukowców

Zarządzenie Ministra Edukacji i Nauki

Gratulujemy!!!

więcej informacji

zdjęcie

Grant NCBiR w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

NCBiR opublikował listę rankingową projektów do finansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 4.1/poddziałanie 4.1.4 „Projekty aplikacyjne”.

 

więcej informacji

zdjęcie

MILIONY Z NCN

Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkursy OPUS19 i PRELUDIUM19. Z ogromną satysfakcją informujemy, że czworo naszych naukowców uzyskało ponad 4 mln złotych na finansowanie badań podstawowych.

więcej informacji

zdjęcie

Nasi wybitni Profesorowie w prestiżowym rankingu

Z ogromną radością i dumą informujemy, że aż sześcioro uczonych z Wydziału Chemii UMK zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych naukowców na świecie pod kątem cytowalności ich publikacji przez innych autorów z ich dyscypliny. Najnowsze zestawienie TOP 2% opublikowali właśnie w magazynie PLOS Biology (https://journals.plos.org/plosbiology/article?id=10.1371/journal.pbio.3000918) autorzy z Uniwersytetu Stanforda, koncernu wydawniczego Elsevier i firmy SciTech Strategies.

więcej informacji

zdjęcie

KOMUNIKAT PANI DZIEKAN WYDZIAŁU CHEMII UMK Z DNIA 13 LISTOPADA W SPRAWIE ORGANIZACJI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

 

 

 

Komunikat Pani Dziekan Wydziału Chemii UMK z dnia 13 listopada 2020 r. w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych

Zgodnie z § 1, pkt. 2. Zarządzenia Nr 245 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 12 listopada 2020 r. w sprawie zawieszenia zajęć praktycznych prowadzonych na terenie Uniwersytetu informuję, że:

 1. Od poniedziałku 16.11.2020 r. realizowane będą zajęcia w trybie zdalnym wg nowego planu, który zostanie zamieszczony na stronie naszego Wydziału w dniu dzisiejszym https://www.chem.umk.pl/student/szczegolowy-plan-zajec/
 2. Zajęcia dydaktyczne na IV roku kierunku Chemia i technologia żywności prowadzone będą w trybie hybrydowym;
 3. Dopuszczam możliwość realizowania pracy badawczej przez dyplomantów, na wniosek zaineresowanego, zaopiniowany przez promotora pracy dyplomowej.

 

   Dziekan Wydziału Chemii
prof. dr hab. Iwona Łakomska

 

więcej informacji

zdjęcie

Zajęcia praktyczne zawieszone

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs OTPTChem rozstrzygnięty

Konkurs Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego na najlepszą pracę licencjacką lub inżynieryjną w zakresie chemii rozstrzygnięty!

 

 

więcej informacji

zdjęcie

Kolejne stypendia za publikacje dla pracowników Wydziału Chemii

Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala wyróżnił stypendiami naukowców (autorów indywidualnych i zespoły), których publikacje uzyskały 200, 140 lub 100 punktów według ministerialnego wykazu czasopism punktowanych.
W rozdaniu obejmującym okres od 20 września do 30 października 2020 r. stypendiami nagrodzone zostały 45 takich publikacji, z czego autorami lub współautorami 13 są naukowcy z Wydziału Chemii (1 praca oceniona na 200 pkt i 12 na 140 pkt).

Lista naukowców Wydziału Chemii nagrodzona stypendiami:

 • Dr hab. Myroslav Sprynskyy,  dr Viorica RaileanPlugaru, dr hab. Paweł Pomastowski z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii, prof. dr hab. Bogusław Buszewski (udział po 25%) za publikację „Synthesis and antibacterial activity of (AgCl, Ag)NPs/diatomite hybrid composite” w Materials (Basel) 
  IF ISI: 3.057
  Punktacja: 140

 • Prof. dr hab. Halina Kaczmarek (udział 80%), dr MartaZiegler-Borowska (20%) za publikację „Recent achievements in polymer bio-based flocculants for water treatment” w Materials (Basel) 
  IF ISI: 3.057
  Punktacja: 140

 • Dr hab. Zbigniew Rafiński, prof. UMK (udział 100%) za publikację „N-heterocyclic carbene-catalyzed enantioselective intramolecular annulations to construct benzo-fused pyranones with quaternary stereocenter” w Advanced Synthesis and Catalysis
  IF ISI: 5.851
  Punktacja: 140

 • Prof. dr hab. Alina Sionkowska (udział 100%) publikację „Collagen based materials in cosmetic applications: a review” w Materials (Basel)
  IF ISI: 3.057
  Punktacja: 140

 • Dr hab. Krzysztof Mazurek, prof. UMK (udział 43%), dr Sebastian Drużyński (udział 37%), dr hab. Urszula Kiełkowska, prof. UMK (udział 15%), mgr Adriana Wróbel-Kaszanek (udział 5%) za publikację „Lanthanum enriched TiO2-ZrO2 hybrid material with tailored physicochemical properties dedicated to separation of lithium and cobalt(II) raising from the hydrometallurgical stage of the recycling process of lithium-ion batteries” w Hydrometallurgy
  IF ISI: 3.338
  Punktacja: 140

 

więcej informacji

zdjęcie

Naukowy e-Zjazd Zimowy Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału  19 grudnia 2020 r. w zjeździe Studentów i Doktorantów z naszego wydziału. Jest to okazja do wymiany myśli naukowej, spotkania online  i rozmów na temat działań organizacji w przyszłości.

więcej informacji

zdjęcie

MOF-y na futurologicznej ścieżce chemików

więcej informacji

zdjęcie

List Rektorów UMK

Szanowni Państwo,

więcej informacji

zdjęcie

X edycja konkursu "Złoty Medal Chemii" rozstrzygnięta

Pani inż. Alicja Tymczewska finalistką X edycji konkursu „Złoty Medal Chemii”.

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs na najlepszą pracę doktorską z chemii analitycznej obronioną w latach 2019-2020

Komitet Chemii Analitycznej PAN ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską z chemii analitycznej obronioną w latach 2019-2020.

 

 

więcej informacji

zdjęcie

Nowi Profesorowie

Z przyjemnością informujemy, że Pan prof. dr hab. Wojciech Kujawski z Katedry Chemii Fizycznej i Fizykochemii Polimerów oraz Pan prof. dr hab. Jacek Ścianowski z Katedry Chemii Organicznej na mocy postanowienia Prezydenta RP z 28 września 2020 r. otrzymali nominacje profesorskie.

Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów!!!

więcej informacji

zdjęcie

Nagroda Prezesa Rady Ministrów za rozprawę habilitacyjną

Uprzejmie informujemy, że dr hab. Joanna Kujawa, prof. UMK została wyróżniona nagrodą Prezesa Rady Ministrów za rok 2019 za rozprawę habilitacyjną.

Więcej informacji na stronie www: https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-kancelarii-prezesa/nagrody-premiera/1983,Nagrody-Prezesa-Rady-Ministrow-za-dzialalnosc-naukowa-wdrozeniowa-lub-artystyczn.html

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

więcej informacji

zdjęcie

Najnowsza wysoko punktowana publikacja na Wydziale Chemii!

Z przyjemnością informujemy, że naukowcy Wydziału Chemii: prof. dr hab. Artur Terzyk, dr hab. Marek Wiśniewski, prof. UMK oraz mgr Adam Bieniek weszli w skład międzynarodowego i multidyscyplinarnego zespołu (prof. Kaneko -Japonia, prof. Keskin - Turcja, prof. Sarkisov - UK, prof. Kowalczyk - Australia), który podjął się stworzenia pracy, w której zostało przedstawione po raz pierwszy całościowe podejście do użyteczności MOF w terapiach antynowotworowych. Owocem tej pracy jest publikacja artykuł w jednym z wiodących czasopism chemii materiałowej, jakim jest Progress in Materials Science (5 –letni IF = 37.352).

więcej informacji

zdjęcie

Nowa Pani Profesor

 

Z przyjemnością informujemy, że Pani prof. dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch z naszego wydziału na mocy postanowienia Prezydenta RP z 21 września 2020 r. otrzymała nominację profesorską.

Gratulujemy, życzymy wielu sukcesów!!!

więcej informacji

zdjęcie

Konkurs na najlepszą pracę licencjacką lub inżynieryjną w zakresie chemii

Oddział Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego ogłasza konkurs na najlepszą pracę licencjacką lub inżynieryjną w zakresie chemii.

więcej informacji

zdjęcie

STUDIUM PRAKTYCZNEJ NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH ZAPRASZA NA KURSY JĘZYKOWE. WAŻNE INFORMACJE DLA STUDENTÓW I PRACOWNIKÓW.

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych  UMK zaprasza studentów, doktorantów,  pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracji Wydziału Chemii na odpłatne kursy językowe.

więcej informacji

zdjęcie

IDUB: Wyniki konkursu INCOOP

Rozstrzygnięty został konkurs na mikrogranty realizowany w ramach projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

więcej informacji

zdjęcie

GRANTY DLA KOBIET NAUKOWCÓW

Kobiety poprowadzą projekty hi-tech! Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nową edycję konkursu Small Grant Scheme, finansowanego z Funduszy Norweskich i Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

więcej informacji

zdjęcie

POMOC DLA WIESI

Nazywam się Wiesława Topolska i jestem pracownikiem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Mam męża, który jest pracownikiem Wydziału Chemii UMK w Toruniu i pięcioro dzieci, z których najmłodsze (2-letnia Karolina) jest niepełnosprawne wskutek rozszczepu kręgosłupa.

Na początku 2019 roku wykryto u mnie pięć tętniaków mózgu. Wkrótce potem, w czerwcu 2019, przeszłam operację usunięcia dwóch najniebezpieczniejszych z nich. Niestety po operacji pojawił się niedowład prawej strony ciała. Nie mogłam chodzić i ruszać ręką. Dodatkowo pojawiły się zaburzenia mowy, słuchu, wzroku oraz drobne problemy z pamięcią.

Dzięki szybko podjętej intensywnej rehabilitacji udało mi się w dużym stopniu odzyskać kontrolę nad prawą stroną ciała, wciąż jednak lekko utykam na prawą nogę oraz mam duże trudności z tak prostymi czynnościami jak posmarowanie kromki chleba, zjedzenie zupy, nie wspominając o zmianie pieluszki najmłodszej córce.

Moja rehabilitacja związana jest z dość dużymi kosztami, zwłaszcza, że córka również jest rehabilitowana. Do tego dochodzą dojazdy i inne koszty dodatkowe. Dlatego jeśli chcesz i możesz mnie wspomóc możesz to uczynić wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Polsat, z którego pokrywam koszty mojej rehabilitacji:

PLUS BANK S.A. O/Warszawa

21 1680 1248 0000 3333 4444 5555

Tytuł przelewu: TOPOLSKA WIESŁAWA 7075

więcej informacji

Archiwum