Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń

Zdjęcie ilustracyjne

Święto pełne nagród i wyróżnień

Obchody Święta Uniwersytetu rozpoczęły się tradycyjnie złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w 551. rocznicę urodzin patrona uniwersytetu. Następnie wydarzenia przeniosły się do Auli UMK.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika celebruje Święto Uniwersytetu 19 lutego – w rocznicę urodzin swojego patrona
fot. Mikołaj Kuras

Zjazd Wiosenny SMPTChem

Rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie

12 lutego 2024 r. o godz. 12:00 zostanie uruchomiona rejestracja na zajęcia ogólnouniwersyteckie w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024. Zapisy będą otwarte do 3 marca 2024 r.

Dzień UMK Na Wydziale Chemii

"Stąd trafisz wszędzie!" – to hasło przewodnie Dnia na UMK, czyli drzwi otwartych, w czasie których będzie można dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji na studia, poznać bliżej nasz Uniwersytet i perspektywy, które stwarza, a także ciekawie spędzić czas w kilku strefach tematycznych. Wydarzenie odbędzie się 6 marca w godz. 9:00-15:00 w Auli UMK. Zapisy już trwają.

Rekrutacja do programu Erasmus+

Trwa rekrutacja na rok akademicki 2024/2025.

1. Rekrutacja wydziałowa na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025 trwa od 5. lutego do 15. marca 2024, jeśli wymogi uczelni przyjmujących nie określają krótszego terminu.

2. Wymagania dla kandydatów obejmują posiadanie odpowiedniego kapitału mobilności, dobrą znajomość języka, w którym prowadzone będą zajęcia w uczelni przyjmującej oraz dotychczasowa średnia ocen ze studiów wynosząca 4.0. W uzasadnionych przypadkach komisja rekrutacyjna może zdecydować o rekrutacji studenta nie spełniającego tego kryterium.

3. Priorytet w postępowaniu rekrutacyjnym i przydzielaniu miejsc w uczelni zagranicznej mają osoby, które nie korzystały wcześniej z wyjazdu w ramach programu Erasmus+ oraz studenci wspierający osoby goszczące na WCh w ramach programu Erasmus+.

Ocena zajęć dydaktycznych

29 stycznia w systemie USOS otwarte zostały kwestionariusze oceny zajęć dydaktycznych. Wypełnienie ankiety zajmuje tylko kilka minut.

Dr Anna Kozakiewicz-Piekarz

Publikacja za 200 punktów

Pani dr Anna Kozakiewicz-Piekarz jest współautorką wysoko punktowanej publikacji pt. "Inhibition of the Decomposition Pathways of Ruthenium Olefin Metathesis Catalysts: Development of Highly Efficient Catalysts for Ethenolysis" w Journal of the American Chemical Society

więcej informacji

Certyfikaty Euromaster i Eurobachelor przyznane przez Stowarzyszenie ECTN kierunkowi chemia (pierwszego i drugiego stopnia)

Kierunek chemia S1 oraz chemia S2 z europejską akredytacją ECTN

Miło nam poinformować, że kierunek studiów chemia prowadzony przez Wydział Chemii przeszedł pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i w dniu 28 grudnia 2023 r. otrzymał dwa międzynarodowe certyfikaty ECTN Chemistry Eurobachelor dla programu studiów I stopnia na kierunku Chemia oraz ECTN Chemistry Euromaster dla programu studiów II stopnia na kierunku Chemia.

Dwóch kandydatów na rektora

O stanowisko rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w kadencji 2024-2028 będzie ubiegać się dwóch kandydatów: prof. dr hab. Andrzej Tretyn z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych oraz prof. dr hab. Wojciech Wysota z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

A+ dla Wydziału Chemii

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 2.02.2023 r. Wydziałowi Chemii UMK została przyznana najwyższa kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki chemiczne.