Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Wiadomości

Plakat informacyjny o święcie uczelni

Święto Uczelni

Szanowni Państwo,

Zbliża się Święto naszego Uniwersytetu, które z uwagi na przypadająca w tym roku 550-tą rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika będzie miało szczególnie uroczystą i doniosła oprawę. Tegoroczne obchody zaplanowane są w dniach
19-20.02.2023 (szczegółowy program uroczystości w załączeniu).

Pragnę poinformować, że z uwagi na spodziewany przyjazd Prezydenta RP
i Ministra Edukacji i Nauki, udział w uroczystościach w dniu 19.02.2023 r. będzie możliwy tylko po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa. W związku
z tym proszę o zadeklarowanie swojego udziału u Pani mgr Joanny Bełkowskiej (jbelkowska@umk.pl) do dnia 1.02.2023 r. 

Pragnę zwrócić również uwagę, że 20.02.2023 r o godz. 15.30 rozpocznie się druga część uroczystości, w trakcie której wybitny  bionieorganik prof. Jan Reedijk z Uniwersytetu w Lejdzie uhonorowany zostanie najwyższą godnością akademicką – tytułem doktora honoris causa UMK. Jest to dla Wydziału wydarzenie historyczne, gdyż po 14 latach ponownie chemik dołączy do grona doktorów honoris causa UMK. Co więcej, to niepowtarzalne wydarzenie odbywa się w jubileuszowym roku 30-lecia istnienia naszego Wydziału.

Tego dnia będzie również okazja do składania gratulacji naszym nowym doktorom habilitowanymi i doktorom, którzy odbierać będą dyplomy.

Zapraszam gorąco do udziału w tych niepowtarzalnych dla Wydziału
i Uniwersytetu wydarzeniach.

Dziekan Wydziału Chemii UMK
prof. dr hab. Iwona Łakomska

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Nadchodzi Światowy Kongres Kopernikański

Uroczystościami w Auli UMK rozpocznie się 19 lutego Światowy Kongres Kopernikański, organizowany w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Podsumowanie zajęć dydaktycznych

27 stycznia 2023 r. w systemie USOS zostaną otwarte kwestionariusze ankiety oceny zajęć dydaktycznych prowadzonych w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/2023.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Rekrutacja śródroczna

Od 16. stycznia do 28. lutego 2023 r. trwa rekrutacja śródroczna na studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku chemia (studia trzysemestralne).

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Stypendium za publikacje - Nowe Zarządzenie Rektora UMK

12 stycznia 2023 r. zostało opublikowane Zarządzanie nr 2 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 4 stycznia 2023 r. w sprawie jednorazowych świadczeń pieniężnych dla pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za publikacje w prestiżowych czasopismach i wydawnictwach naukowych oraz prestiżowe osiągnięcia artystyczne lub konserwatorskie.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

IDUB wspiera publikacje

Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza od stycznia 2023 r. wznowiła nabór wniosków w konkursach na publikacje dla pracowników i pracowniczek oraz doktorantów i doktorantek Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Seminarium wydziałowe

22 marca 2023 o godz. 12:00 w Audytorium II Wydziału Chemii odbędzie się seminarium wydziałowe, na którym referat pt. "Properties of photoactive nanomaterials. Applications and challenges" wygłosi dr Przemysław Łabuz (Wydział Chemii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Konkurs SITPChem rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto konkurs Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (Oddział Toruń) na najlepszą pracę dyplomową w roku 2022.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Wkraczamy w Rok Kopernikański

550. rocznicę urodzin swojego patrona Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu uczci Światowym Kongresem Kopernikańskim.

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

V Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych

Najpiękniejsze oblicze chemii będzie można poznać 17 marca 2023 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki - OD NOWA podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych.

Link do rejestracji

Regulamin (pdf, 210 KB)

Zapraszamy!

więcej informacji

Zdjęcie ilustracyjne

Mamy Złoty Medal Chemii

Miło nam poinformować, że wśród laureatów XII edycji konkursu Złoty Medal Chemii są studentki Wydziału Chemii UMK.

więcej informacji

Archiwum