Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
obrazek nr 1

Konkursy

Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego corocznie przyznaje nagrodę za najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską obronioną na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warunki uczestniczenia w konkursie zawarte są w regulaminie.

regulamin (373 KB) załacznik_1 (73 KB)

 

NAGRODZENI

2019 – 2020

Laureaci:

  • Alicja Tymczewska „Aktywne i biodegradowalne opakowania funkcyjne do nasion oleistych”

Wyróżnieni:

  • Karolina Tokarska „Opracowanie metody izolowania i oznaczania endogennej melatoniny w mleku kobiecym”
  • Magdalena Tyc „Wykorzystanie prekursorów pochodzenia naturalnego do otrzymywania zawierających azot mezoporowatych materiałów węglowych”

2018 – 2019

Laureaci:

  • Anna Kuźniewska “Określenie zawartości zearalenonu i jego metabolitów w moczu jako elementy ekspozycji na działanie wybranych mikotoksyn”

Wyróżnieni:

  • Magdalena Kudrys „Analiza leków z różnych grup terapeutycznych za pomocą technik łączonych”
  • Michał Słotwiński „Enancjoselektywna synteza aza-chromanomów zawierających czwartorzędowe centrum stereogeniczne katalizowana wobec NHC”

2017 – 2018

Laureaci:

  • Weronika Prus “Zastosowanie mikrocząstek z naturalnych polimerów do celów kosmetycznych”

Wyróżnieni:

  • Agnieszka Rogowska “Badanie mechanizmu metabolizmu zearalenonu przez wybrane mikroorganizmy hodowane w warunkach stresu komórkowego”

2016 – 2017

Laureaci:

  • Katarzyna Guranowska “Nowy katalizator dla reakcji metatezy olefin”

Wyróżnieni:

  • Roksana Radłowska “Synteza makrocyklicznego laktonu o zapachu piżma z wykorzystaniem reakcji metatezy olefin”
  • Adam Adamczak “Reakcje benzenoselenolu z epoksydami

2015 – 2016

 Laureaci:

  • Agnieszka Rodzik „Identyfikacja barwników czerwonych za pomocą technik elektromigracyjnych”

Wyróżnieni:

  • Lucyna Czajkowska „Enkapsulowane katalizatory do reakcji metatezy olefin”
  • Monika Zapiec „Analiza fitochemiczna prawoślazu lekarskiego pod kątem wykorzystania ekstraktu w produktach kosmetycznych do cery wrażliwej”

2014 – 2015

 Laureaci:

  • inż. Emil Korczeniewski „Elektronicznie sterowany przyrząd do pomiaru kąta zwilżania i kąta ześlizgu”

Wyróżnieni:

  • Paulina Bolibok „Wpływ kondycjonerów na powierzchniowe i mechaniczne właściwości włosów”
  • Jadwiga Szewczyk „Opracowanie metody analitycznej rozdzielania i identyfikacji zearalenonu i jego metabolitów za pomocą LC/MS”
  • Paweł Szubarga „Synteza kompleksów o właściwościach fluorescencyjnych z wybranymi metalami”

2013 – 2014

 Laureaci:

  • Emilia Dobrowolska​ “Metoda IBSE z zastosowaniem techniki chemii w małej skali – propozycja szkolnych eksperymentów chemicznych poziomu gimnazjalnego”

Wyróżnieni:

  • Mateusz Jakubowski „Rola kompleksów platyny(II) w celowanej terapii antynowotworowej”
  • Maciej Lewandowski​ „Badanie produktów pirolizy opon samochodowych prowadzonej w warunkach przemysłowych i laboratoryjnych”
  • Martyna Pajewska „Izolowanie wybranych mikotoksyn z produktów żywnościowych”
  • Julia Szczerbińska „Membrany w konserwacji obrazów na podłożu płóciennym”

2012 – 2013

 Laureaci:

  • Natalia Kaberow „Analiza termiczna membran otrzymywanych z chitozanu”
  • Dariusz Śmiłowicz „Glukozynolany i ich wpływ na rozwój chorób nowotworowych”

Wyróżnieni:

  • Rafał Rola „Wykorzystanie chromatografii jonowej w analizie nukleotydów”
  • Paulina Grzesik „Grzybobójcze właściwości modyfikowanych materiałów węglowych – opracowanie metody badawczej”