Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Studiuj na UMK. Rekrutacja ruszyła

Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 3 czerwca zostały otwarte elektroniczne zapisy na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2024/2025. Kandydaci i kandydatki mogą wybierać z oferty ponad stu kierunków studiów.

W nadchodzącym roku akademickim Uniwersytet Mikołaja Kopernika proponuje ponad 100 kierunków studiów, w tym również studia w języku angielskim.

Nowością w ofercie studiów jednolitych magisterskich na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum jest kierunek lekarsko-dentystyczny. Organizatorzy studiów czekają jeszcze na uregulowanie ostatnich formalności związanych z uruchomieniem rejestracji.

W pierwszym etapie rekrutacji należy założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów i wprowadzić wszystkie wymagane dane oraz dokonać wpłaty rekrutacyjnej - kandydaci i kandydatki mają na to czas do 15 lipca. Do tego dnia czas mają także osoby chcące aplikować na kierunki prowadzone przez Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Rekrutacja na kierunki artystyczne jest krótsza. Do 9 lipca do godz. 23:59 należy zapisać się na konserwację i restaurację dzieł sztuki oraz grafikę. Do 11 lipca mają czas kandydaci i kandydatki na architekturę wnętrz, malarstwo oraz sztukę mediów i edukację wizualną.

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł za kierunek (w wypadku kierunków artystycznych to 150 zł). Informację o terminach egzaminów wstępnych można znaleźć na stronie UMK w zakładce dla kandydatów. W rejestracji pomocna będzie strona "rekrutacja krok po kroku".

Listy osób zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji zostaną ogłoszone 18 lipca o godz. 14:00. Informację o kwalifikacji będzie można znaleźć po zalogowaniu się na swoje konto w IRK. Osoby przyjęte na studia będą miały czas na złożenie dokumentów między 19 a 24 lipca.

Na studia stacjonarne drugiego stopnia pierwsza tura zapisów potrwa do 23 lipca. Ogłoszenie list zakwalifikowanych nastąpi 30 lipca o godz. 14:00, a dokumenty będzie można składać od 31 lipca do 2 sierpnia.

Więcej informacji o kierunkach studiów, obowiązującym harmonogramie oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie https://www.umk.pl/kandydaci/.

pozostałe wiadomości