Wiadomości

Na niebieskim tle napisy wraz ze zdjęciem kobiety - prelegentki: XXVII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego; Od Chemii koloidów do nowoczesnych metod dostarczania związków aktywnych; prof. dr hab. Izabela Nowak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Chemii

XXVII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego

24 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00 w Audytorium Prof. Antoniego Basińskiego odbędzie się XXVII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego.

więcej informacji

Zbiorowe zdjęcie absolwentów Wydziału Chemii wraz z promotorami. Absolwenci podrzucają do góry birety

Dyplomatorium 2023

13 kwietnia 2024 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa" w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów magisterskich, licencjackich i inżynierskich.

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Pani dziekan prof. dr hab. Iwona Łakomska oraz mgr Lidia Zasada, która zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepszego Absolwenta Wydziału Chemii roku akademickiego 2022/2023.

Podczas dyplomatorium wręczone zostały nagrody za najlepszą pracę magisterską - SiTPChem oraz najlepszą pracę licencjacką - PTChem Toruń.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego UMK w Toruniu.

Wszystkim Dyplomantom, ich Rodzinom i Bliskim gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Finał VI edycji FePoCh

11 kwietnia 2024 r. w  Akademickim Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” odbył się  VI Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych.

Władze rektorskie nowej kadencji

Rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Tretyn wręczył powołania prorektorom UMK na kadencję 2024-2028.

Rekrutacja do Programu MOST

15 kwietnia rozpoczyna się nabór do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST na semestr zimowy i cały rok akademicki 2024/2025. Rekrutacja trwa do 15 maja.

Otwarcie o Festiwalu

Od 20 do 22 kwietnia potrwa 22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. W programie tegorocznej edycji, której hasłem przewodnim jest OTWARTOŚĆ, znajdzie się ponad 130 imprez.

Spektroskopowe puzzle

Naukowcy z Wydziału Chemii rozwiązali naukową zagadkę dotyczącą H2–CO, kompleksu bardzo istotnego z punktu widzenia zastosowań astrofizycznych. Wyniki badań przedstawili w cenionym i wysoko punktowanym czasopiśmie "Science Advances".

Program Festiwalu dostępny w sieci

Ponad 130 imprez w pięciu strefach oraz 18 blokach tematycznych – tak zapowiada się 22. Toruński Festiwal Nauki i Sztuki. Program tegorocznej edycji jest już dostępny w wersji elektronicznej.

Zajęcia po europejsku

Do 24 maja potrwa wiosenna rekrutacja do programu YUFE Student Journey. Dzięki niemu studia w Paryżu, w Madrycie czy w Antwerpii są na wyciągnięcie ręki, można skorzystać również z oferty zajęć online.

Konferencja Nano(&)BioMateriały – od teorii do aplikacji

Od 12 do 14 czerwca 2024 r. odbędzie się w Toruniu VI Interdyscyplinarna Konferencja "Nano(&)BioMateriały - od teorii do aplikacji".

Akademickie zbliżenie z Ukrainą

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu ponad 800 tys. zł na współpracę z instytucjami partnerskimi z Ukrainy.

Zmarł Pan Profesor Mirosław Wełniak

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 16.03.2024 r. zmarł w wieku 75 lat dr hab. Mirosław Wełniak, prof. UMK

Wieloletni i zasłużony nauczyciel akademicki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,
Prodziekan ds. studenckich w latach 2005-2012,
Kierownik Katedry Chemii Organicznej w latach 2009-2016.

Żegnamy cenionego wychowawcę wielu pokoleń chemików i życzliwego kolegę, a przede wszystkim człowieka o ogromnej dobroci, wielkim sercu dla ludzi. Osobę otoczoną powszechnym szacunkiem i uznaniem w środowisku akademickim.

Na zawsze w naszej pamięci!

Dziekan i społeczność akademicka Wydziału Chemii UMK w Toruniu

więcej informacji

Wyniki konkursu "Złota Maryśka"

Miło nam poinformować, że konkurs "Złota Maryśka", który odbył się podczas Dnia z UMK 6 marca b.r., został rozstrzygnięty.

Zwycięzcami konkursu zostali:

@kuriba4
@_jojalola_
@x_d.o.m.i_x
@zsekonomik
@n_julia0
@y.3ll0w
@maslo.05
@madziulaaaa___

więcej informacji

probówki w statywie na stole laboratoryjny

LX Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. A. Swinarskiego

Blisko sześćdziesięcioro uczniów brało udział w dwudniowych zmaganiach 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Wydziale Chemii UMK w Toruniu. Wszystkim uczestnikom finału dziękujemy za udział i gratulujemy ogromnej wiedzy chemicznej i umiejętności w pracy laboratoryjnej, a nauczycielom i opiekunom gratulujemy świetnego przygotowania uczniów. Nasze drzwi są zawsze dla Was otwarte.

więcej informacji

Certyfikaty Euromaster i Eurobachelor przyznane przez Stowarzyszenie ECTN kierunkowi chemia (pierwszego i drugiego stopnia)

Kierunek chemia S1 oraz chemia S2 z europejską akredytacją ECTN

Miło nam poinformować, że kierunek studiów chemia prowadzony przez Wydział Chemii przeszedł pozytywnie akredytację ECTN (European Chemistry Thematic Network) i w dniu 28 grudnia 2023 r. otrzymał dwa międzynarodowe certyfikaty ECTN Chemistry Eurobachelor dla programu studiów I stopnia na kierunku Chemia oraz ECTN Chemistry Euromaster dla programu studiów II stopnia na kierunku Chemia.

A+ dla Wydziału Chemii

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki z 2.02.2023 r. Wydziałowi Chemii UMK została przyznana najwyższa kategoria naukowa A+ w dyscyplinie nauki chemiczne.