Festiwal Pokazów Chemicznych

Najpiękniejsze oblicze chemii będzie można poznać już 6 kwietnia 2019 roku w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych (godz. 12:00 – 15:00).

W tegorocznej  rozgrywce finałowej o tytuł Mistrzów Pokazów Chemicznych zaprezentują się następujące zespoły:

1. Koło naukowe Wydziału Chemicznego „Allin" z Politechniki Wrocławskiej
  2. Chemiczne Koło Naukowe „Luminol" UKSW
  3. Koło Naukowe Studentów Chemii z Politechniki Rzeszowskej
  4. Studenckie Koło Naukowe Chemików UW „Fulleren”
  5. Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Gdańskiego
  6. Sekcja Studencka Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego "Hybryda"
  7. Naukowe Koło Chemików UJ
  8. Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Dawno, dawno temu, pewien pierwotny, choć inteligentny człowiek, zdołał wskrzesić ogień. Dziś jesteśmy pewni, że był to niezwykły prachemik z zapałem do rzeczy efektownych, które studenci z różnych uczelni do dziś powtarzają z ikrą na chemicznych pokazach. Co stałoby się, gdyby te wspaniałe występy skonfrontować w jednym miejscu? Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych organizowane od 2017 roku przez Studenckie Koło Naukowe Chemików działające na Wydziale Chemii UMK jest konkursem dedykowanym członkom studenckich kół chemicznych działających na terenie całego kraju. W trakcie finałowej rozgrywki najlepsze koła naukowe chemików prezentują przed publicznością najefektowniejsze doświadczenia chemiczne i walczą o tytuł MISTRZÓW POKAZÓW CHEMICZNYCH!!

Organizatorem imprezy jest Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WIELKĄ CHEMICZNĄ UCZTĘ.

WSTĘP NA IMPREZĘ JEST BEZPŁATNY!!

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.