Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Zajęcia po europejsku

Zdjęcie ilustracyjne
YUFE Student Journey to wyjątkowa okazja do równoczesnej interakcji z więcej niż jedną uczelnią zagraniczną fot. Andrzej Romański

Do 24 maja potrwa wiosenna rekrutacja do programu YUFE Student Journey. Dzięki niemu studia w Paryżu, w Madrycie czy w Antwerpii są na wyciągnięcie ręki, można skorzystać również z oferty zajęć online.

Dzięki flagowemu programowi edukacyjnemu konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE) studentki i studenci z UMK mogą brać udział w zajęciach organizowanych na partnerskich uczelniach, poszerzając w ten sposób swój program studiów lub realizując kursy pogłębiające inne zainteresowania. YUFE Student Journey jest finansowana ze środków unijnych, co oznacza, że korzystające z oferty osoby, nie ponoszą opłat za uczestnictwo.

Katalog oferowanych zajęć dostępny jest na YUFE Virtual Campus, gdzie trwa również nabór do programu. Można znaleźć wśród nich kursy akademickie z różnych dyscyplin, zajęcia językowe oraz propozycje rozwijające umiejętności przedsiębiorcze i aktywności prospołeczne. Zgłosić się może każda osoba, która zaliczyła przynajmniej pierwszy semestr studiów pierwszego stopnia na UMK oraz zna język angielski na poziomie minimum B2 (lista honorowanych poświadczeń dostępna jest na stronie umk.pl/yufe/studia).

YUFE Student Journey trwa maksymalnie 4 semestry. Osoby, które przystąpią do rekrutacji, będą mogły uczęszczać na zajęcia od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025. Program można realizować na różne sposoby: w całości online, wyjeżdżając na wybraną uczelnie albo łącząc obie możliwości. Ten hybrydowy sposób pozwala na wyjazd np. do Maastricht i równoległe uczestnictwo w wirtualnych zajęciach w Essex czy Rijece. To jedyna taka okazja do interakcji naraz z więcej niż jedną uczelnią zagraniczną. 

Na zainteresowanych czekają zdalne dni otwarte: YUFE Open Day 16 kwietnia oraz 13 maja 2024r, w godz. 11:00 – 13:00. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie umk.pl/yufe/studia

Kontakt: admission_yufe@umk.pl.

pozostałe wiadomości