Projekt Polonium dla Zespołu Pana Profesora Wojciecha Kujawskiego

Kolejny projekt Polonium (2024-2025) będzie realizowany przez Zespół prof. Wojciecha Kujawskiego.

W oparciu o rekomendację polsko-francuskiej komisji w ramach wspólnych projektów badawczych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Francuską, Dyrektor NAWA podjął decyzję o przyznaniu środków finansowych na realizację projektu „Nowa generacja membran protono-wymiennych do ogniw paliwowych: modyfikacja cieczami jonowymi i/lub cieczami głęboko eutektycznymi”.

Ze strony polskiej w realizacji projektu będą zaangażowani prof. dr hab. Wojciech Kujawski (Koordynator projektu), dr hab. Joanna Kujawa, prof. UMK, mgr Mohammad Ebrahimi oraz mgr Guoqiang Li. Po stronie francuskiej: dr hab. Kateryna Fatyeyeva (Koordynator projektu) oraz dr Corinne Chappey z Uniwersytetu Normandzkiego w Rouen. Jest to już czwarty projekt Polonium realizowany w grupie profesora Kujawskiego, a drugi wspólnie z uniwersytetem z Rouen.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.