Trzy wysoko punktowane publikacje

Miło nam poinformować o kolejnych trzech wysoko punktowanych publikacjach pracowników naszego wydziału.

Przy udziale następujących pracowników naszego wydziału: dr hab. Joanna Kujawa prof. UMK, dr hab. Ewa Olewnik-Kruszkowska prof. UMK, prof. dr hab. Wojciech Kujawski, prof. dr hab. Stanisław Koter, prof. dr hab. Artur P. Terzyk i dr inż. Emil Korczeniewski opublikowano:

1. Kujawa, S. Al-Gharabli, E. Korczeniewski, A. P. Terzyk, P. Bryk, E. Olewnik – Kruszkowska, W. Kujawski, Toward effective fluorinated terpolymer-based materials for desalination with superior mechanical, chemical and anti-icing features, Desalination 573 (2024) 117227 (IF=9.9, Q1, MNiSW=200)
  2. Kujawa, S. Boncel, S. Al-Gharabli, S. Koter, W. Kujawski, K. Kaneko, K. Li, E. Korczeniewski, A.P. Terzyk, Concerted role of PVDF and carbon nanomaterials for membrane science, Desalination 574 (2024) 117277  (IF=9.9, Q1, MNiSW=200)
  3. Korczeniewski, P. Bryk, P. Kowalczyk, A.Z. Wilczewska, S. Boncel R. Jędrysiak, M. Świdziński, S. Al-Gharabli, E. Olewnik – Kruszkowska, J. Kujawa, A.P. Terzyk,  From Hansen Solubility Parameters To New Anti-icing, Viscoelastic Sponges of Terpolymer of Tetrafluoroethylene, Vinylidenefluoride, and Hexafluoropropylene (THV), Chemical Engineering Journal,  (2024) (IF=15.1, Q1, MNiSW= 200)

Prace zostały poświęcone nowym membranom do odsalania wody i nowym powierzchniom antylodowym.

Naszym naukowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!