Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Prace dyplomowe nagrodzone w Konkursie 3w

Zdjęcie ilustracyjne
fot. materiały prasowe

Wśród autorów najlepszych prac dyplomowych, nagrodzonych w konkursie dotyczącym innowacyjnego wykorzystania wody, wodoru i węgla, zorganizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Bank Gospodarstwa Krajowego znalazły się studentki i absolwentki naszego Wydziału.

W kategorii prac licencjackich I nagrodę zdobyła lic. Patrycja Grabowska za pracę zatytułowaną „Materiały hybrydowe zawierające tlenek prazeodymu jako efektywnie działające katalizatory procesu otrzymywania zielonego wodoru” (promotor: dr hab. Anna Ilnicka, prof. UMK), natomiast w kategorii prac magisterskich mgr inż. Katarzyna Pianka zajęła III miejsce za pracę pt. "Wielofunkcyjne membrany fluoropolimerowe z kontrolowanymi właściwościami powierzchni" (promotor: dr hab. Joanna Kujawa, prof. UMK).

Zwycięzcy Konkursu 3W zostali ogłoszeni podczas III edycji Kongresu 3W, który odbył się w Warszawie w dniach 27-28 listopada 2023 r. Kapituła wyłoniła autorów najlepszych prac inżynierskich, licencjackich i magisterskich na temat innowacyjnego wykorzystania wody, wodoru lub węgla oraz prowadzenia gospodarki wodnej, w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali również nagrody pieniężne, które ufundował Bank Gospodarstwa Krajowego. To odpowiednio 10 tys. złotych za pierwsze miejsce, 5 tys. złotych za drugie miejsce i 2 tys. złotych za trzecie miejsce w każdej z kategorii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

pozostałe wiadomości