Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Nieorganicy na wręczeniu honoris causa

Zdjęcie ilustracyjne

20 lutego 2023 roku prof. Jan Reedijk z Uniwersytetu w Lejdzie odebrał w czasie Święta Uniwersytetu tytuł doktora honoris causa UMK. Naukowcowi najwyższe wyróżnienie akademickie przyznał Senat UMK na wniosek Rady Dyscypliny naszego wydziału w dowód uznania dla jego wkładu w tworzenie i rozwój badań z zakresu chemii bionieorganicznej oraz za wyznaczanie nowych standardów w nauce.

W tej akademickiej uroczystości uczestniczyli chemicy z całej Polski. Wizytę na naszym wydziale złożyli prof. dr hab. Grażyna Stochel (UJ), prof. dr hab. Zbigniew Sojka (UJ), prof. dr hab. Robert Podgajny (UJ), prof. dr hab. n. farm. Justyn Ochocki (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prof. dr hab. Elżbieta Kontecka-Gumienna (Uniwersytet Wrocławski), prof. dr hab. n. farm. Elżbieta Budzisz (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), dr hab. Magdalena Małecka, prof. UŁ (Uniwersytet w Łodzi), prof. dr hab. inż. Anna Dołęga (Politechnika Gdańska), dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, dziekanka Wydziału Chemii (Uniwersytet Gdański), dr hab. Bogumiła Kupcewicz, prof. UMK, prodziekanka Wydziału Farmaceutycznego UMK w Toruniu, dr hab. Janina Kopyra, prof. UPH, dyrektorka Instytutu Nauk Chemicznych (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), dr Marzena Fandzloch (Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN), dr Adam Augustyniak (Uniwersytet Wrocławski).

Była to niepowtarzalna okazja do spotkania chemików nieorganików z ośrodków z całej Polski z prof. dr. hab. dr. h.c. Janem Reedijkiem oraz możliwość wymiany myśli naukowej i wspólnego świętowania.

Przyznanie tytułu doktora honoris causa było nie tylko świętem uniwersytetu, ale także naszego wydziału, bowiem po 14 latach ponownie chemik został uhonorowany tytułem doktora honoris causa UMK.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Profesor Jan Reedijk wraz z nieorganikami z Polski. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.