Wyniki konkursu PRELUDIUM20

fot. Andrzej Romański

Z ogromną satysfakcją informujemy, że troje młodych naukowców z Wydziału Chemii uzyskało ponad 400 tysięcy złotych na finansowanie badań podstawowych w ramach konkursu PRELUDIUM20 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Laureaci konkursu:

mgr Aleksandra Ścigała - "Projektowanie nowych nanomateriałów na bazie azotku miedzi do efektywnej reakcji redukcji dwutlenku węgla" (209 962 PLN);

mgr Krzysztof Dzieszkowski - "Nowe elektroorganiczne strategie w katalizie N-heterocyklicznymi karbenami w warunkach utleniających" (139 995 PLN);

mgr Wojciech Zięba - "Nowy nanomateriał węglowy „Graphorn” w kompozycie z membraną PVDF do potencjalnych zastosowań w odsalaniu i separacji" (69 966 PLN);

Wśród laureatów konkursu PRELUDIUM20 jest również młoda naukowczyni z Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii UMK mgr Oleksandra Pryshchepa - "Wykorzystanie spektrometrii mass z laserową desorpcją/jonizacją próbki wspomaganą matrycą i technik separacyjnych w badaniach wpływu mikrobiomu gruczołów mlekowych na ilość i potranslacyjne modyfikacje laktoferyny w mleku krowim" (139 995 PLN).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!