Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Chemiczka najlepsza na UMK

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Podczas uroczystej inauguracja nowego roku akademickiego JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala uhonorował największe sukcesy naukowe i sportowe osiągnięte przez osoby studiujące na UMK oraz uczące się w ULO.

Miło nam poinformować, że najlepszą absolwentką roku akademickiego 2020/2021 została mgr inż. Alicja Tymczewska z Wydziału Chemii.

Mgr inż. Alicja Tymczewska ukończyła studia inżynierskie na kierunku chemia i technologia żywności na Wydziale Chemii oraz studia drugiego stopnia na kierunku chemia, uzyskując średnią ocen 4,92. Jest współautorką trzech artykułów w prestiżowych czasopismach naukowych z listy filadelfijskiej, w tym dwóch jako pierwsza autorka. Za znaczące osiągnięcia naukowe otrzymała trzykrotnie stypendium JM Rektora UMK, Prezydenta Miasta Torunia, została również laureatką stypendium ministra. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół nowych biodegradowalnych aktywnych i inteligentnych opakowań do żywności oraz wpisują się w aktualny trend less-waste poprzez wykorzystywanie odpadów przemysłu spożywczego. Mgr inż. Alicja Tymczewska aktywnie uczestniczyła w konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich. Od nowego roku akademickiego jest uczestniczką Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

 [fot.Andrzej Romański]  [fot.Andrzej Romański]