II edycja konkursu "Doktorat wdrożeniowy" rozstrzygnięta

fot. Andrzej Romański

Wydział Chemii UMK znalazł się w gronie laureatów II edycji konkursu „Doktorat wdrożeniowy”, rozstrzygniętego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W konkursie można było ubiegać się o środki finansowe na prowadzenie stacjonarnych studiów doktoranckich rozpoczynających się w roku akademickim 2018/2019, na których kształcenie będzie odbywało się we współpracy z pracodawcą doktoranta.

Do realizacji w pierwszej edycji konkursu „Doktorat wdrożeniowy” zakwalifikowano 78 wniosków.

Środki finansowe, które Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozdysponuje w ramach konkursu, przeznaczone będą na:

• dofinansowanie kosztów wykorzystania infrastruktury badawczej w celu realizacji badań naukowych prowadzonych przez doktoranta;
  • finansowanie stypendium doktoranckiego w okresie odbywania studiów doktoranckich przewidzianym w ich programie, nie dłuższym niż 4 lata.

Doktoraty wdrożeniowe to nowoczesny i innowacyjny  system kształcenia mający za zadanie przede wszystkim ożywić współpracę między badaczami a otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz usprawnić transfer wiedzy między nauką a biznesem. Doktorant objęty programem (skoncentrowany na rozwiązaniu konkretnego problemu technologicznego) będzie pracował w dwóch miejscach pod okiem dwóch opiekunów merytorycznych – wskazywanym przez pracodawcę i pochodzącym z jednostki naukowej.

Pełna lista laureatów dostępna na stronie: https://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-wynikow-ii-edycji-konkursu-w-ramach-programu-doktorat-wdrozeniowy.html