XXII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego

fot. Maria Leżańska

25 kwietnia 2018 r. na Wydziale Chemii UMK odbył się XXII Wykład im. Prof. Antoniego Basińskiego, w trakcie którego prof. dr hab.  Małgorzata Witko, dr h.c. Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie opowiedziała o „Katalizie wokół nas”.

Organizowanie otwartych wykładów poświęconych pamięci prof. Antoniego Basińskiego - twórcy toruńskiej chemii i rektora UMK w latach 1952-1956 - stało się już tradycją Wydziału Chemii UMK. W trakcie wcześniejszych spotkań wykłady prezentowali najwybitniejsi polscy chemicy.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.