Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

LX Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. A. Swinarskiego

probówki w statywie na stole laboratoryjny

Blisko sześćdziesięcioro uczniów brało udział w dwudniowych zmaganiach 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. Antoniego Swinarskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych na Wydziale Chemii UMK w Toruniu. Wszystkim uczestnikom finału dziękujemy za udział i gratulujemy ogromnej wiedzy chemicznej i umiejętności w pracy laboratoryjnej, a nauczycielom i opiekunom gratulujemy świetnego przygotowania uczniów. Nasze drzwi są zawsze dla Was otwarte.
 

W zawodach finałowych uczestniczyli uczniowie i podpopieczni ze szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, X Liceum Ogólnokształcące im. prof. Stefana Banacha w Toruniu, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, V Liceum Ogólnokształcące im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie, IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie, III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie, XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim, III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu, Liceum Ogólnokształcące Nr III we Wrocławiu, V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku, VIII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, Gdańskie Liceum Autonomiczne, XII Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształacące w Olsztynie, XXX Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie, Liceum Ogólnokształcące im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku, Fundacja Centrum Dialogu Kultur w Chełmnie, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Twardowskiego w Zabrzu, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy.

W przygotowaniu tej edycji Konkursu brali udział pracownicy Wydziału Chemii: dr Piotr Adamczak, dr hab. Szymon Bocian, prof. UMK, dr Izabela Koter, dr Tadeusz Muzioł, dr hab. Iwona Szymańska, prof. UMK, dr Agnieszka Tafelska-Kaczmarek, dr hab. Marek Wiśniewski, prof. UMK. Laboratoria na część doświadczalną udostępniły Katedra Chemii Organicznej oraz Katedra Chemii Środowiska i Bioanalityki.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.