Antoniada 2023

fot. Nadesłane

25 maja 2023 roku na Wydziale Chemii odbył się piknik naukowy Antoniada.

Całodniowa Antoniada rozpoczęła się od prezentacji wyników prac badawczych uczestników programu "Studia z Mentorem" oraz sesji posterowej dyplomantów Wydziału (109 dyplomantów i dyplomantek prezentowało wyniki swoich prac badawczych). W trakcie Antoniady odbyła się również prezentacja firm i start-upów. O 15:00 rozpoczął się piknik wydziałowy.

Prezentacje i postery oceniały komisje w składzie:

prace magisterskie:

1. dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch
  2. dr hab. Piotr Szczepański, prof. UMK
  3. dr hab. Piotr Gauden, prof. UMK
  4. dr hab. Katarzyna Lewandowska, prof. UMK
  5. dr Andrzej Wolan

prace licencjackie:

1. dr hab. Magdalena Ligor, prof. UMK
  2. dr hab. Jolanta Kowalonek, prof. UMK
  3. dr hab. inż. Mariusz Pawlak, prof. UMK
  4. dr Agnieszka Tafelska-Kaczmarek
  5. dr Marcin Cichosz

flash-prezentacje (Studia z mentorem):

1. dr hab. Magdalena Barwiołek, prof. UMK
  2. dr hab. Marek Krzemiński, prof. UMK
  3. dr Anna Kozakiewicz-Piekarz

Wyniki Konkursu

Komunikat ustny

II. Julia Moszczyńska, "Czy amoniak może być nośnikiem zielonej energii?"
III. Kamil Brzuzy i Zuzanna Gralak, "Oznaczanie wybranych wolnych aminokwasów i amin biogennych w produktach żywnościowych"

Poster – praca licencjacka

I. Patrycja Grabowska, "Tlenki typu perowskit domieszkowane prazeodymem jako efektywnie działające elektrokatalizatory procesu rozszczepiania wody"
II. Żaneta Kisiel, "Adsorpcja arsenu(III) i ampicyliny z roztworów wodnych na modyfikowanym sorbencie tlenkowym"
III. Paulina Rudzik, "Synteza azotku miedzi(I) z wykorzystaniem heksametylenotetraaminy (HMT)"

Poster - praca magisterska

I. Oliwia Błachowicz, "Opracowanie metody izolacji i oznaczania nusinersenu i jego metabolitów w próbkach osocza pacjentów chorych na rdzeniowy zanik mięśni"
II. Katarzyna Pianka, "Wielofunkcyjne membrany fluoropolimerowe z kontrolowanymi właściwościami powierzchni"
III. Gabriela Krawczyk, "Escyna, jej właściwości oraz zastosowanie kosmetyczne"

Wyróżnienia

Natalia Orłowska, "Pozostałości z obróbki produktów naturalnych jako potencjalne proszki daktyloskopijne"
Wiktoria Luba, "Privalate complexes of copper(II) with aliphatic amines as potential precursors for CVD and FEBID methods"

Dziękujemy za wspólny czas!
Do zobaczenia za rok!

Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Prezentowanie wyników badań naukowych przez studentów programu . Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.