Mamy Złoty Medal Chemii

fot. https://www.ch.pw.edu.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Zloty-Medal-Chemii-2022-XII-edycja-konkursu

Miło nam poinformować, że wśród laureatów XII edycji konkursu Złoty Medal Chemii są studentki Wydziału Chemii UMK.

• Julia Moszczyńska, Nanostrukturalny CuO obietnicą zdrowszej wody (opieka naukowa: dr hab. Marek Wiśniewski, prof. UMK),

• Katarzyna Pianka, Znaczenie technik membranowych w inżynierii żywności – wykorzystanie procesu mikrofiltracji w separacji soku pomidorowego i ocena foulingu membran (opieka naukowa: dr hab. Joanna Kujawa, prof. UMK).

"Złoty Medal Chemii - 2022" to konkurs, w którym były zgłaszane prace licencjackie/inżynierskie w dziedzinie chemii (oraz prace z pogranicza chemii i biologii lub chemii i fizyki) zrealizowane (i obronione) w Polsce w roku akademickim 2021/2022. Rozpatrywane będą również prace obywateli polskich obronione na uczelniach poza granicą Polski.

Organizatorami konkursu są Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk oraz firma DuPont, honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk oraz prof. dr hab. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.