Liderzy innowacji

fot. Żródło: https://www.tarr.org.pl/

28 września 2021 r. w Hotelu Copernicus w Toruniu odbyło się Regionalne Forum Innowacji. Uroczystej inauguracji RFI dokonał Pełnomocnik Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego ds. Rozwoju Nauki, Badań i Wdrożeń oraz Innowacyjności Prof. dr hab. Bogusław Buszewski wraz z Prezesem Zarządu TARR S.A., Michałem Korolko.

Regionalne Forum Innowacji zostało zorganizowane po raz 13. przez TARR S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Zwieńczeniem Forum Inteligentnego Rozwoju i Regionalnego Forum Innowacji, była uroczysta gala, w trakcie której wręczono nagrody dla Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw. Jak co roku do udziału w konkursie zostali zaproszeni przedsiębiorcy MŚP, przedsiębiorstwa akademickie oraz jednostki naukowe i zespoły badawcze ze szczególnymi osiągnięciami w opracowywaniu i/lub wdrażaniu innowacji w poszczególnych dziedzinach.

Tytuły Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2021 przyznano w kategoriach - innowacyjne mikroprzedsiębiorstwo, innowacyjne małe przedsiębiorstwo, innowacyjne średnie przedsiębiorstwo, przedsiębiorstwo akademickie, jednostka naukowa/ zespół badawczy. Wręczono także wyróżnienia w konkursie LIPiK, certyfikaty „Innowacyjna Marka Regionu. InnoMaRe – Made in Kujawsko-Pomorskie” w kategoriach „Biznes” i „Nauka” oraz nagrody Prezydentów miast i Rektora UMK dla projektów  szczególnie wyróżniających się w regionie.

Tytuł Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw 2021 w kategorii małe przedsiębiorstwo otrzymał:

• Noctiluca S.A., za rozwiązanie pod nazwą: "Wdrożenie na rynek innowacyjnych emiterów TADF III generacji, charakteryzujących się ulepszonymi parametrami w zakresie stabilności, szerokiego zakresu pasma emisyjnego oraz możliwości konfigurowania (dopasowania) do różnych specyfikacji matryc, przeznaczonych do produkcji diod OLED III generacji" - nagrodę odebrał dr Mariusz Bosiak.

Wyróżnienie w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza I Kujaw 2021 w kategorii Jednostka naukowa/zespół badawczy otrzymały dwa zespoły z Wydziału Chemii:

• Zespół Syntezy, Badania i Modelowania Nowych Materiałów Katedry Chemii Materiałów, Adsorpcji i Katalizy za rozwiązanie pod nazwą: „Innowacyjna metoda otrzymywania grafenu zawierającego azot, siarkę lub bor z wykorzystaniem promieniowania gamma” - nagrodę odebrał dr Piotr Kamedulski;
  • Katedra Chemii Fizycznej i Fizykochemii Polimerów za rozwiązanie pod nazwą: „Z natury do inżynierii materiałowej – biomimetyczne materiały separacyjne” - nagrodę odebrał prof. dr hab. Wojciech Kujawski.

Lista laureatów

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!