Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Chemia Kosmetyczna – studia licencjackie

Wybierając Chemię Kosmetyczną zdobędziesz wiedzę z zakresu zastosowania wybranych surowców chemicznych do wyrobu kosmetyków. Tutaj dowiesz się o korzystnym wpływie wielu związków chemicznych na skórę, włosy i paznokcie. Jeśli zatem interesuje Cię, jak poprawić kondycję skóry lub chciałbyś nabyć umiejętność wytwarzania kosmetyków – to z pewnością jest to kierunek dla Ciebie! Studia na kierunku Chemia Kosmetyczna zapewniają studentom zdobycie wiedzy o składzie, zastosowaniach, produkcji, badaniach i ocenie jakości oraz sprzedaży specyficznej grupy produktów, jakimi są kosmetyki i wyroby chemii gospodarczej. Oprócz tego studia na tym kierunku uczą wykorzystania metod analitycznych do oceny jakości tych produktów i ich oddziaływania na środowisko, zagadnień związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, opakowaniami i przechowywaniem wyrobów kosmetycznych. A poza tym, program studiów obejmuje wizyty w firmach kosmetycznych, a także zajęcia z lekarzem dermatologiem oraz specjalistą z zakresu technologii i produkcji kosmetyków.
Studenci mają możliwość podnoszenia kompetencji oraz odbywania staży w renomowanych firmach w ramach projektów unijnych realizowanych na Wydziale Chemii.

Podbij z nami rynek kosmetyczny!

CO  PO  STUDIACH  NA  KIERUNKU CHEMIA  KOSMETYCZNA?

Absolwent kierunku Chemia Kosmetyczna jest przygotowany do pracy w wytwórniach kosmetyków, laboratoriach zajmujących się projektowaniem nowych produktów, oceną skuteczności, działania i bezpieczeństwa kosmetyków, a także może realizować się w dziale sprzedaży i marketingu. Ponadto absolwent kierunku chemia kosmetyczna ma możliwość szerokiego wyboru ścieżek kariery, w tym szansę prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dodatkowo jest przygotowany do podjęcia studiów magisterskich (drugiego stopnia) zarówno w zakresie chemii kosmetycznej, chemii lub pokrewnych.

Więcej informacji dotyczących miejsc pracy, opisu stanowisk, poziomu zatrudnienia i zadowolenia z zajmowanego stanowiska pracy można znaleźć pod następującymi adresami:

Informacje o rekrutacji tutaj.