Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Rekrutacja 2023. Studiuj na UMK

Dziewczyna trzyma książkę i patrzy w obiektyw. Obok niej siedzi chłopak i patrzy na książkę. Za nimi widać fragment rektoratu i napisu Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Na większość kierunków prowadzonych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika można zapisać się do 12 lipca fot. Andrzej Romański

5 czerwca zostaną otwarte elektroniczne zapisy na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2023/2024. Kandydaci i kandydatki mogą wybierać z oferty ponad stu kierunków studiów.

W nadchodzącym roku akademickim Uniwersytet Mikołaja Kopernika proponuje 110 kierunków studiów, w tym również studia w języku angielskim.

Nowością w ofercie studiów pierwszego stopnia jest kierunek gospodarka cyfrowa na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. To propozycja dla wszystkich, którzy śledzą rozwój sektorów biznesowych i chcą nauczyć się wykorzystywania nowoczesnych technologii IT do efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej.

W pierwszym etapie rekrutacji należy założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów i wprowadzić wszystkie wymagane dane oraz dokonać wpłaty rekrutacyjnej - kandydaci i kandydatki mają na to czas do 12 lipca. Rekrutacja na kierunki artystyczne jest krótsza. Do 7 lipca do godz. 23:59 należy zapisać się na konserwację i restaurację dzieł sztuki oraz grafikę. Do 11 lipca mają czas kandydaci i kandydatki na architekturę wnętrz, malarstwo oraz sztukę mediów i edukację wizualną.

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł za kierunek (w wypadku kierunków artystycznych to 150 zł). Informację o terminach egzaminów wstępnych można znaleźć na stronie UMK w zakładce dla kandydatów. W rejestracji pomocna będzie strona "rekrutacja krok po kroku".

Listy osób zakwalifikowanych w pierwszym etapie rekrutacji zostaną ogłoszone 17 lipca o godz. 14:00. Informację o kwalifikacji będzie można znaleźć po zalogowaniu się na swoje konto w IRK. Osoby przyjęte na studia będą miały czas na złożenie dokumentów między 18 a 22 lipca.

Na studia stacjonarne drugiego stopnia pierwsza tura zapisów potrwa do 25 lipca. Ogłoszenie list zakwalifikowanych nastąpi 31 lipca o godz. 14:00, a dokumenty będzie można składać od 1 do 4 sierpnia.

Więcej informacji o kierunkach studiów, obowiązującym harmonogramie oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się na stronie https://www.umk.pl/kandydaci/.

pozostałe wiadomości