Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Festiwal Pokazów Chemicznych

obrazek: Dawno, dawno temu, pewien pierwotny, choć inteligentny człowiek, zdołał wskrzesić ogień. Dziś jesteśmy pewni, że był to niezwykły prachemik z zapałem do rzeczy efektownych, które studenci z różnych uczelni do dziś powtarzają z ikrą na chemicznych pokazach. Co stałoby się, gdyby te wspaniałe występy skonfrontować w jednym miejscu? Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych organizowane od 2017 roku przez Studenckie Koło Naukowe Chemików działające na Wydziale Chemii UMK jest konkursem dedykowanym członkom studenckich kół chemicznych działających na terenie całego kraju. W trakcie finałowej rozgrywki najlepsze koła naukowe chemików prezentują przed publicznością najefektowniejsze doświadczenia chemiczne i walczą o tytuł MISTRZÓW POKAZÓW CHEMICZNYCH!!


Druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych odbyła się w sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Organizatorem imprezy było Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu.

W trakcie Festiwalu 8 najlepszych kół naukowych chemików z całej Polski zaprezentowało przed licznie zgromadzoną publicznością najefektowniejsze doświadczenia chemiczne.

Tytuł Mistrzów Pokazów Chemicznych i nagrodę publiczności wywalczyło Studenckie Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Warszawskiego FULLEREN.

Nagroda za najlepszy film trafiła do Studenckiego Koła Naukowego Chemików Uniwersytetu Śląskiego AQUA REGIA.

GRATULUJEMY

II Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych był imprezą towarzyszącą tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Galeria zdjęć: