Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl

Festiwal Pokazów Chemicznych

obrazek: Dawno, dawno temu, pewien pierwotny, choć inteligentny człowiek, zdołał wskrzesić ogień. Dziś jesteśmy pewni, że był to niezwykły prachemik z zapałem do rzeczy efektownych, które studenci z różnych uczelni do dziś powtarzają z ikrą na chemicznych pokazach. Co stałoby się, gdyby te wspaniałe występy skonfrontować w jednym miejscu?

Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych (I edycja) organizowany od 2017 roku przez Studenckie Koło Naukowe Chemików działające na Wydziale Chemii UMK jest konkursem dedykowanym członkom studenckich kół chemicznych działających na terenie całego kraju. W trakcie finałowej rozgrywki najlepsze koła naukowe chemików prezentują przed publicznością najefektowniejsze doświadczenia chemiczne i walczą o tytuł MISTRZÓW POKAZÓW CHEMICZNYCH!!


 

Finał V edycji Ogólnopolskich Pokazów Chemicznych odbył się 17 marca 2023 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

 

Laureatami V edycji Festiwalu zostali:

Nagroda za najlepszy film w pierwszym etapie Festiwalu trafiła do Koła Naukowego Biznesu Chemicznego (Uniwersytet Gdański).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przygotowanie efektownych doświadczeń chemicznych prezentujących fascynujące i pełne niespodzianek oblicza chemii. I zapraszamy do Torunia za rok, na VI edycję FePoCh.

Organizatorem imprezy było Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu: Karolina Gembicka, Monika Mytlewska, Paweł Binkowski, Aleksander Smolarkiewicz-Wyczachowski, Aleksandra Zglejszewska, Aleksandra Jarębska, Aleksandra Jaworska, Weronika Ciarkowska i Joanna Pyska.

Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych odbył się jako wydarzenie Światowego Kongresu Kopernikańskiego.

Galeria zdjęć z finału FePoCh


 

Plakat informacyjny dotyczący Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych

 

Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych został wpisany jako wydarzenie towarzyszące w ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego – World Copernican Congress https://kopernik550.umk.pl/kalendarium.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną panującą w kraju Festiwal nie odbył się w roku 2021 oraz roku 2022.


Finał IV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych miał się odbyć 18 kwietnia 2020 roku. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju finał Festiwalu nie został zorganizowany.

Pierwszy etap Festiwalu polegający na wybraniu przez komisję najlepszego filmu przesłanego przez zgłoszone zespoły zakończył się następującym werdyktem:

Organizatorem imprezy było Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu.


III edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych odbyła się 6 kwietnia 2019 roku w Dworze Artusa w Toruniu.

Laureatami III edycji Festiwalu zostali:

Organizatorem imprezy było Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu.


II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych odbyła się 21 kwietnia 2018 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”.

Organizatorem imprezy było Studenckie Koło Naukowe Chemików działające przy Wydziale Chemii UMK w Toruniu.

W trakcie Festiwalu 8 najlepszych kół naukowych chemików z całej Polski zaprezentowało przed licznie zgromadzoną publicznością najefektowniejsze doświadczenia chemiczne.

II Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych był imprezą towarzyszącą tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Galeria zdjęć: