Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
zdjęcie nagłówkowe

Wydarzenia

Najlepsza Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziału Chemii

Pani mgr inż. Alicja Tymczewska Najlepszym Absolwentem Wydziału Chemii oraz Najlepszym Absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Z niezmierną radością i dumą informujemy, że Pani mgr inż. Alicja Tymczewska współpracująca z naszą grupą badawczą w ramach programu Studia z Mentorem została uhonorowana zarówno tytułem Najlepszego Absolwenta Wydziału Chemii, jak i tytułem Najlepszego Absolwenta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przybliżamy sylwetkę naszej koleżanki.

Pani mgr inż. Alicja Tymczewska ukończyła studia stacjonarne II stopnia na kierunku Chemia ze średnią 4,92. Jest współautorką trzech artykułów w prestiżowych czasopismach naukowych z listy filadelfijskiej, w tym dwóch jako pierwsza autorka. Aktywnie uczestniczyła w wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych.

Za znaczące osiągnięcia naukowe, otrzymała trzykrotnie stypendium JM Rektora UMK oraz Prezydenta Miasta Torunia, a w roku akademickim 2020/2021 została laureatką stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Była najlepszą studentką Wydziału Chemii w roku akademickim 2019/2020. Pani Alicja Tymczewska, w 2020 roku została finalistką i otrzymała Nagrodę Specjalną w konkursie Złoty Medal Chemii za najlepszą pracę licencjacką z dziedziny chemii w Polsce. W tym samym roku została nagrodzona przez Toruński Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego za najlepszą pracę inżynierską. Pani Alicja Tymczewska w ramach pierwszego konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Grants4NCUstudents” uzyskała finansowanie na realizację projektu nt.: ,,Active and intelligent packaging with natural antioxidants and metal oxides nanoparticles”.

W czerwcu 2021 roku, obroniła pracę magisterską, której celem było otrzymywanie nowych materiałów opakowaniowych do żywności wzbogacanych ekstraktami produktów ubocznych przemysłu tłuszczowego oraz nanocząstkami tlenku cynku powstałymi w wyniku zielonej syntezy.

Swoje dalsze plany badawcze będzie realizowała pod opieką prof. dr hab. Aleksandry Szydłowskiej-Czerniak w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych od 1 października 2021 roku.

Poza zainteresowaniami naukowymi, jej pasją jest sport. W wolnym czasie biega, a Jej ulubionym dystansem jest 10 kilometrów.

Szczerze gratulujemy i życzymy w nauce utrzymywania stałego i wysokiego tempa na jeszcze dłuższych dystansach.

pozostałe wiadomości