Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
obrazek nr 1

Archiwum

 • Konkurs PTChem na najlepszą PRACĘ LICENCJACKĄ obronioną na Wydziale Chemii UMK
  w Toruniu
  Oddział Toruński Polskiego Towarzystwa Chemicznego ogłosił konkurs na najlepszą PRACĘ LICENCJACKĄ z dziedziny chemii. Termin składania wniosków upływa 31 października 2018 r.

  • Regulamin konkursu – pobierz (373 KB)
  • Wniosek – pobierz (121 KB)

 • Seminarium Naukowe OT PTChem

21.11.2017 o godzinie 10:15 w Audytorium II odbędzie się posiedzenie naukowe OT PTChem poświęcone Marii Skłodowskiej-Curie z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 150-tych urodzin.Okolicznościowe prelekcje wygłoszą: prof. dr hab. Bogusław Buszewski (Wydział Chemii UMK) i mgr Małgorzata Rosen (Kustosz Muzeum M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie).

Serdecznie zapraszamy!


 • Konkurs na najlepszą PRACĘ LICENCJACKĄ w zakresie chemii

Oddział Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego ogłosił konkurs na najlepszą PRACĘ LICENCJACKĄ w zakresie chemii. Regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie: https://www.chem.umk.pl/ot-ptchem/konkursy/

Termin składania wniosków upływa 31 października 2017 r.


 • Profesor Buszewski uhonorowany przez PTChem

Z przyjemnością informujemy, że podczas inauguracji 60 Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chemicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Bogusław Buszewski został odznaczony medalem Jędrzeja Śniadeckiego – najwyższym wyróżnieniem Towarzystwa za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie chemii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


W dniach 17-21 września 2016 roku we Wrocławiu odbędzie się 60 Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Formularze rejestracji oraz zgłaszania abstraktów są dostępne na stronie internetowej http://www.60ptchem.ch.pwr.edu.pl/.


 • Posiedzenie naukowe OT PTChem

22 marca 2017 r. o godz. 12.00 w Audytorium II odbędzie się wykład dr hab. Roberta Podgajnego z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. “Od kompleksów prostych do wielordzeniowych i z powrotem – rzecz o policyjanometalanach”.

Serdecznie zapraszamy!


Nagrodę i wyróżnienia w konkursie na najlepszą pracę licencjacką obronioną na Wydziale Chemii UMK
w Toruniu w roku akademickim 2015/16
przyznano! Laureatom serdecznie gratulujemy!


 • Posiedzenie naukowe OT PTChem

W dniu 23.11.2016 r. o godz. 10.15 w sali audytoryjnej II, prof. dr hab. Henryk Kozłowski wygłosi wykład
pt. ,,Choroby neurodegeneracyjne – od podstaw molekularnych do rozwoju potencjalnych terapii”.

Serdecznie zapraszamy!


TO JUŻ 70 LAT!

Zarząd Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Toruniu zaprasza 28 października
2016 r.
na uroczyste obchody 70-lecia działalności PTChem w Toruniu.

http://web.chem.umk.pl/sites/default/files/Program_70_lat_ptchem.pdf


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą PRACĘ LICENCJACKĄ w zakresie chemii. Regulamin konkursu i wniosek zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://www.chem.umk.pl/ot-ptchem/konkursy/.

Termin składania wniosków upływa 31 października 2016 r.


W dniach 14-17.04.2016 r. w Białowieży odbył się Zjazd Wiosenny Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego, podczas którego nasz Wydział reprezentowali: mgr Magdalena Babinska (doktorantka I roku) oraz studenci V roku Angelina Milewska i Mateusz Jakubowski.


I MIEJSCE W KONKURSIE NA NAJLEPSZY KOMUNIKAT USTNY pt. “Dikarboksylowe kompleksy platyny(II) o potencjalnej właściwościach antynowotworowych” zdobył Mateusz Jakubowski.

Gratulujemy!


W dniach 19-23 września 2016 r. w Poznaniu odbędzie się 59 Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Formularze rejestracji oraz zgłaszania abstraktów są dostępne na stronie internetowej http://ptchem2016.amu.edu.pl.