Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontakt ul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
obrazek nr 1

Aktualności


Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego to ogólnopolska konferencja cykliczna, która odbywa się od ponad 20 lat. Tematyka konferencji jest niezwykle szeroka, obejmując zarówno zagadnienia ogólnochemiczne, jak i te związane z chemią i biologią, medycyną, technologią chemiczną, fizyką oraz nanotechnologią. Wydarzenie to gromadzi najzdolniejszych studentów i doktorantów z różnych uczelni wyższych w Polsce, dając im możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji.

Jednym z istotnych elementów konferencji jest udział zaproszonych gości reprezentujących świat przemysłu, firmy oraz instytucje pożytku publicznego. To doskonała okazja dla uczestników do nawiązywania kontaktów zawodowych i rozszerzania swoich horyzontów.

Nie można też zapomnieć o roli konferencji w umożliwianiu młodym chemikom nawiązywania kontaktów naukowych poprzez prezentacje i referaty znanych polskich chemików. To doskonałe środowisko do konsolidacji środowiska naukowego i inspiracji.

Tegoroczny Zjazd Zimowy odbędzie 9. grudnia, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 9 października i potrwa do 23 października lub do wyczerpania miejsc. Formularz rejestracyjny będzie dostępny na stronie: www.zjazdy.smptchem.pl.

Zapraszamy do śledzenia stron internetowych oraz kanałów na mediach społecznościowych, aby być na bieżąco z informacjami o konferencji:

* Strona internetowa SMPTChem: www.smptchem.pl
* Strona internetowa konferencji: www.zjazdy.smptchem.pl
* Profil na X: www.x.com/smptchem
* Profil LinkedIn: www.linkedin.com/company/SMPTChem
* Profil na Instagramie: www.instagram.com/smptchem


Zaproszenie do udziału w Konkursie 360RG-CHEM Challenge

Finał konkursu odbędzie się w dniu 15 grudnia 2023 r. (piątek) na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Celem Konkursu 360RG-CHEM Challenge jest popularyzacja chemii organicznej, prezentacja zagadnień naukowych z obszaru chemii organicznej, rozbudzenie pasji u odbiorców.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów ostatniego roku studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich oraz dla uczestników szkół doktorskich zajmujących się naukowo chemia organiczną. Ocenie podlegać będą opisane w formularzu prowadzone badania oraz dorobek naukowy.

Konkurs 360RG-CHEM Challenge to wspólna inicjatywa Instytutu Chemii Organicznej PAN w Warszawie, Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej oraz Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytet Śląskiego w Katowicach. Rejestracja na konkurs trwa do 29.10.2023 r.

Strona wydarzenia www.360.us.edu.pl

Zaproszenie (pdf, 242 KB)


Plakat informacyjny 65. Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego65. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego

W dniach 18 – 22 września 2023 roku w Toruniu odbył się 65. Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego. To coroczne spotkanie chemików jest wysokiej rangi wydarzeniem naukowym, organizowanym przez najważniejsze ośrodki badawcze w Polsce.  Tematyka konferencji obejmuje prezentację najnowszych osiągnięć badawczych w dziedzinie chemii w 14 sekcjach oraz dyskusję panelową na temat współpracy świata nauki z przemysłem. Zjazd był doskonałą okazją do spotkania chemików z całego kraju, wymiany doświadczeń i myśli naukowej a także nawiązania i podtrzymania współpracy między ośrodkami naukowymi.

Organizatorami tegorocznego zjazdu był Toruński Oddział PTChem.

Więcej informacji na stronie www https://zjazd.ptchem.pl/

Galeria


Wiosenny Zjazd SMPTChem 03 – 07 maja 2023 r.

Zapraszamy Państwa na kolejną edycję Zjazdu Wiosennego SMPTChem!

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia ogólnochemiczne, jak również te z pogranicza chemii i biologii, medycyny, technologii chemicznej, fizyki oraz nanotechnologii.

W konferencji corocznie biorą udział najzdolniejsi studenci i doktoranci, przedstawiciele większości Polskich uczelni wyższych. Jest to również okazja do wspólnego spotkania, podzielenia się wiedzą i dyskusji na temat działań organizacji w przyszłości.

W trakcie Zjazdu będzie można wysłuchać wykładów od wiodących naukowców z polskich uczelni wyższych, a także reprezentantów firm współpracujących z SMPTChem. Udział w konferencji umożliwi również nawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami konferencji.

 

Tegoroczny Zjazd odbędzie się w dniach 3 – 7 maja 2023 roku w Centrum Edukacji Geologicznej UW, w niezwykle urokliwym mieście województwa świętokrzyskiego – Chęcinach (okolice Kielc). Konferencja skierowana jest do studentów, doktorantów oraz młodych naukowców z całej Polski.

 

Rejestracja rusza już od 1 marca, a ilość miejsc jest ograniczona!

Więcej na: https://zjazdy.smptchem.pl/

Zapraszamy do wzięcia udziału w Zjeździe Wiosennym SMPTChem!

Facebookhttps://www.facebook.com/SMPTChem
Instagramhttps://www.instagram.com/smptchem/
Twitterhttps://twitter.com/smptchem
Linkedinhttps://www.linkedin.com/company/smptchem/


Członkowie Zarządu Głównego PTChem na Wydziale Chemii

14 lutego 2023 na Wydziale Chemii UMK w Toruniu odbyło się spotkanie członków Zarządu Głównego PTChem z członkami Zarządu Oddziału Toruńskiego PTChem, na którym omawiano zagadnienia związane z nadchodzącym 65 Zjazdem Polskiego Towarzystwa chemicznego, który odbędzie się w Toruniu w dniach 18-22.09.2023


Laureaci konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską

W tegorocznym konkursie Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego na najlepszą pracę licencjacką i inżynierską zwyciężyła lic. Katarzyna Pianka, autorka pracy pt.: Znaczenie technik membranowych w inżynierii żywności – wykorzystanie procesu mikrofiltracji w separacji soku pomidorowego i ocena foulingu membran przygotowanej pod kierunkiem dr hab. Joanny Kujawy, prof. UMK.

OT PTChem przyznał również dwa wyróżnienia, które otrzymały:

  • Karolina Gembicka za pracę dyplomową pt.: Analiza triklosanu w wybranych matrycach biologicznych przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab. Renaty Gadzały-Kopciuch,
  • Weronika Arendarska za pracę dyplomową pt.: Synteza hybrydowych materiałów węglowych do potencjalnych zastosowań w ogniwach fotowoltaicznych? przygotowaną pod kierunkiem dr. Piotra Kamedulskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!