Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
obrazek nr 1

Aktualności

63 Zjazd Naukowy PTChem odbędzie się w trybie hybrydowym – wykłady plenarne laureatów nagród i medali PTChem (z 2019 i 2020 roku) zostaną wygłoszone stacjonarnie w Łodzi, natomiast wystąpienia w sekcjach oraz e-sesja plakatowa odbędą się on-line.Nowy termin 63 Zjazdu PTChem

Decyzją Prezydium Zarządu Głównego PTChem 63 Zjazd Polskiego Towarzystwa Chemicznego odbędzie się 13-16 września 2021 roku w Łodzi.


 

Członkowie Oddziału Toruńskiego PTChem! zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi EuChemS:

Dziękuję Państwu za współpracę.


Patronat OT PTChem

Pragniemy zaprosić uczniów do próbnych zmagań maturalnych z chemii w cyklu Matura z Chemii z 3ECH EDUKACJĄ, która odbędzie się w dniu 20 marca 2020 r. o godzinie 9:00. Patronat nad IV edycją objął Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Toruński Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Udział w próbnej maturze jest bezpłatny.

Załącznik (375 KB)


Laureaci konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską

W tegorocznym konkursie Oddziału Toruńskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego na najlepszą pracę licencjacką i inżynierską zwyciężyła lic. Anna Kuźniewska, autorka pracy pt: „Określenie zawartości zearalenonu i jego metabolitów w moczu jako elementy ekspozycji na działanie wybranych mikotoksyn”, przygotowanej pod kierunkiem dr hab. Renaty Gadzały-Kopciuch, prof. UMK.

OT PTChem przyznał również dwa wyróżnienia, które otrzymali:

  • lic. Magdalena Kudrys za pracę „Analiza leków z różnych grup terapeutycznych za pomocą technik łączonych” przygotowaną pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Szultki-Młyńskiej;
  • lic. Michał Słotwiński za pracę „Enancjoselektywna synteza aza-chromanomów zawierających czwartorzędowe centrum stereogeniczne katalizowana wobec NHC” przygotowaną pod kierunkiem
    dr. Zbigniewa Rafińskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Po wyborach

W dniu 21 lutego 2019 r. dokonano wyboru nowego zarządu OT PTChem na kadencję 2019-2021 w składzie:

Przewodnicząca: dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch, prof. UMK

Vice-przewodniczący: dr hab. Szymon Bocian

Skarbnik: dr hab. Marek Krzemiński

Sekretarz: dr Magdalena Barwiołek

Członek zarządu: dr hab. Iwona Szymańska


Laureaci konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską

17 listopada 2018 roku w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów magisterskich, licencjackich i inżynierskich naszym tegorocznym absolwentom.

W trakcie uroczystości przewodnicząca OT PTChem prof. dr hab. Iwona Łakomska ogłosiła laureatów konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Weronika Prus, autorka pracy pt: Zastosowanie mikrocząstek z naturalnych polimerów do celów kosmetycznych, przygotowanej pod kierunkiem dr Justyny Kozłowskiej.

Jury konkursowe w składzie: dr hab. Urszula Kiełkowska (przewodnicząca); dr hab. Renata Gadzała-Kopciuch, prof. UMK; dr hab. Anna Katafias; dr hab. Piotr Gauden, prof. UMK i dr hab. Marek Krzemiński postanowiło przyznać jedno wyróżnienie, które otrzymała:

Agnieszka Rogowska (Badanie mechanizmu metabolizmu zearalenonu przez wybrane mikroorganizmy hodowane w warunkach stresu komórkowego) – promotor prof. dr hab. Bogusław Buszewski.

Gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów.Po wyborach

Uprzejmie informujemy, że 17 września 2018 roku w Krakowie odbyło się Kolegium Wyborcze, w trakcie którego dokonano wyboru Prezesa ZG PTChem, Członków Prezydium ZG PTChem, Głównej Komisji Rewizyjnej i  Sądu Koleżeńskiego na kadencję 2019-2021. W II rundzie głosowania wybrano Prezesa ZG PTChem – prof. dr hab. Izabelę Nowak z UAM.

Z przyjemnością informujemy, że nasz Oddział będzie reprezentowany w nowych władzach PTChem przez: prof. dr hab. Marię Barysz (Sąd Koleżeński); prof. dr hab. Alinę Sionkowską (Główna Komisja Rewizyjna)
i dr. hab. Szymona Bociana (Członek Prezydium ZG PTChem).

GRATULUJEMY!


 

Doroczny 61 Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego zawita do Krakowa w dniach od 17 do 21 września 2018 r. Obrady w 15 tematycznych sekcjach odbędą się w nowej siedzibie Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, zlokalizowanej na terenie Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ. Oddany do użytkowania latem 2017 roku supernowoczesny obiekt posiada świetnie wyposażone sale wykładowe i seminaryjne oraz sąsiadującą z nimi wolną przestrzeń, przystosowaną do organizacji sesji plakatowych, gwarantując komfortowe warunki do prezentacji najnowszych osiągnięć badawczych oraz wymiany myśli naukowej.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.61ptchem.chemia.uj.edu.pl/

 

 


Seminarium Naukowe OT PTChem

24.01.2018 o godzinie 11:00 i 12:30 w Audytorium II odbędzie się posiedzenie naukowe OT PTChem w ramach którego wykład pt:

  • NATURAL PRODUCTS AND THEIR ANALYTICS wygłosi Dr. Luca RIVOIRA (Department of Chemistry, University of Torino);
  • PRAWO AUTORSKIE W DZIAŁALNOŚCI NAUKOWO-BADAWCZEJ wygłosi dr hab. Monika WAŁACHOWSKA (Wydział Prawa i Administracji UMK).

Serdecznie zapraszamy!