zdjęcie nagłówkowe

Grant NCN OPUS13, nr 2017/25/B/ST4/00376

Tytuł projektu: „Opracowanie nowych małocząsteczkowych regulatorów (inhibitorów, aktywatorów) aktywności katalitycznej kinaz adenylanowych. Molekularne podstawy mechanizmów działania tych regulatorów.” czas realizacji: 01-01-2018 do 31-12-2020 r.  Kierownik grantu: dr Anna Kozakiewicz

Konferencje:

1. Poster, A. Kozakiewicz, M. Wujak, K. Roszek, I. Kruszewska, A. Wojtczak, Study on the effect of statins on the catalytic activity of adenylate kinases. IX Konwersatorium Chemii Medycznej, Lublin, 13-15 wrzesień 2018.
  2. Poster: A. Kozakiewicz, M. Wujak, K. Roszek, A. Wojtczak. Study on the effect of statins and analoues of substrate on the catalytic activity of short and long type of adenylate kinases. EFMC, ACSMEDI, Medicinal Chemistry Frontiers 2019, Kraków 10-13 czerwiec 2019.

Prace dyplomowe wykonane w ramach grantu:

Tytuły prac licencjackich:

„Określenie wpływu analogów substratów oraz rozuwastatyny na aktywność katalityczną ludzkiej kinazy adenylanowej”

„Określenie wpływu analogów substratów na aktywność katalityczną bakteryjnej kinazy adenylanowej”

Tytuły pracy magisterskiej:

„Optymalizacja warunków krystalizacji kinazy adenylanowej z Geobacillus stearothermophilus”

Aparatura zakupiona z grantu:

• chromatograf cieczowy (HPLC) Shim-Pol, wyposażony w detektor UV-VIS SPD-M20A z matrycą diodową oraz jednostka sterująca,
  • system do chromatografii niskociśnieniowej (ÄKTA start), w skład którego wchodzą: pompa, monitor UV, monitor konduktywności i kolektor frakcji, wraz z jednostką sterującą i oprogramowaniem,
  • spektrofotometr UV-Vis Eppendorf BioSpectrometer®basic,
  • zamrażarka niskotemperaturowa (-86oC) Arctico, Frost,