Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza
Kontaktul. Gagarina 7, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611-43-02
fax: +48 56 611-45-26
e-mail: wydzial@chem.umk.pl
obrazek nr 1

Co po studiach?

Absolwent kierunku Chemia Kosmetyczna – studia licencjackie jest przygotowany do pracy w wytwórniach kosmetyków, laboratoriach zajmujących się projektowaniem nowych produktów, oceną skuteczności, działania i bezpieczeństwa kosmetyków, a także może realizować się w dziale sprzedaży i marketingu. Ponadto absolwent kierunku chemia kosmetyczna ma możliwość szerokiego wyboru ścieżek kariery, w tym szansę prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dodatkowo jest przygotowany do podjęcia studiów magisterskich (drugiego stopnia) zarówno w zakresie chemii kosmetycznej, chemii lub pokrewnych.

Absolwent kierunku Chemia Kosmetyczna – studia magisterskie dysponuje wykształceniem z pogranicza chemii i wiedzy o surowcach i produktach kosmetycznych. Zdobyta wiedza i umiejętności ułatwią podejmowanie pracy m.in. jako:

  • specjalista w interdyscyplinarnych laboratoriach badawczych, laboratoriach i administracji w branży kosmetycznej i farmaceutycznej;
  • specjalista do opracowywania i optymalizacji receptur nowych wyrobów kosmetycznych i chemii gospodarczej, wyrobów lekopodobnych, produktów ziołowych, suplementów dietetycznych;
  • pracownik w obszarach obrotu, kontroli jakości i bezpieczeństwa oraz dystrybucji kosmetyków;
  • nauczyciel chemii i biologii w szkole podstawowej;
  • menedżer w firmie kosmetycznej.

Systematycznie rośnie również liczba absolwentów Wydziału Chemii pracujących za granicą, a z analiz krajowego rynku pracy wynika rosnący popyt na chemików z wyższym wykształceniem.