Bliżej Chin

Rozszerzenie współpracy między Uniwersytetem Mikołaja Kopernika a chińskimi uczelniami oraz podpisanie umowy z Beijing International Studies University w sprawie wymiany studentów to cele wizyty, jaką odbywa w Chinach delegacja z UMK.

Podczas wyjazdu do Chin delegacja z UMK wzięła udział w spotkaniu z ambasadorem Polski w Chinach Wojciechem Zajączkowskim oraz przedstawicielami partnerskich uniwersytetów z Pekinu i Tianjinu. Było to pierwsze w historii naszego Uniwersytetu spotkanie w placówce dyplomatycznej RP przygotowane z inicjatywy JM Rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna, a jego temat stanowiło podsumowanie kilkudniowej promocji nowych kierunków studiów, kursów i summer campów organizowanych przez wydziały UMK.

Podczas wizyty w Chinach zaplanowano również spotkania z przedstawicielami uczelni z prowincji Zhejiang, którzy w listopadzie 2017 r. gościli na UMK podczas Polsko-Chińskiego Seminarium Edukacyjnego. Tematem rozmów jest kontynuacja i rozwój dotychczasowej współpracy.

W programie wyjazdu znalazło się także podpisanie przez prof. dr. hab. Wojciecha Wysotę, prorektora UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym, umowy z Beijing International Studies University dotyczącej pobytu studentów studiów polonistycznych z BISU na UMK.

W skład delegacji pod przewodnictwem prorektora prof. dr. hab. Wojciecha Wysoty wchodzą przedstawiciele Wydziału Chemii, Wydziału Filologicznego, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydziału Nauk o Ziemi oraz Działu Współpracy Międzynarodowej UMK.

Aktualnie na UMK pełny cykl studiów odbywa 24 studentów z Chin (studia polonistyczne, Management, English Studies), a 18 kształci się na organizowanych przez nasz Uniwersytet kursach języka angielskiego.

UMK ma obecnie podpisanych 10 umów bilateralnych z partnerami z Chin.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.