Medale za wynalazek

fot. Nadesłane

Podczas paryskich Międzynarodowych Targów Wynalazczości Grand Prix Eiffel International naukowcy z UMK w Toruniu uhonorowani zostali trzema złotymi medalami, zaś w trakcie Kaohsiung International Invention&Design EXPO (Tajwan) dwa wynalazki otrzymały srebrny, zaś jeden – brązowy medal.

Z przyjemnością informujemy, że złoty medal w Paryżu oraz srebrny medal w Kaohsiung otrzymał wynalazek pn. Sposób otrzymywania preparatu biologicznego pochodzenia grzybicznego przyspieszający degradację tworzyw polimerowych oraz preparat biologiczny, opracowany przez zespół naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska (dr hab. Grażynę Dąbrowską – kierownik zespołu i mgr Zuzannę Zajewską) oraz z Wydziału Chemii UMK dr hab. Ewę Olewnik-Kruszkowską i dr Grażynę Szczepańską.

Targi w Paryżu zgromadziły 150 wynalazków z 14 krajów, natomiast w Kaohsiung obecni byli przedstawiciele 21 krajów, prezentujący ponad 380 wynalazków. Każdy wynalazek był oceniany przez dwóch niezależnych ekspertów. Nagrodzone rozwiązania mogą liczyć na szczególne zainteresowanie inwestorów, którzy licznie odwiedzają tego typu imprezy w poszukiwaniu interesujących projektów do wdrożenia. Oba wydarzenia stawiają sobie za główny cel promocję współpracy międzynarodowej w dziedzinie badań i innowacji w przemyśle oraz umożliwienie wymiany naukowo-handlowej i transferu technologii pomiędzy wynalazcami a międzynarodowym światem biznesu oraz inwestorami zainteresowanymi inwestycjami w innowacyjne projekty.

Udział wynalazków naukowców z UMK w targach był finansowany z projektu "KUBUS - Komercjalizacja Uniwersyteckich Badań i Usług" w Programie MNiSW "Inkubator Innowacyjności+", realizowanego przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK.

Przy tej okazji warto podkreślić, że do 18 stycznia 2019 roku przyjmowane są zgłoszenia innowacyjnych pomysłów do wsparcia w ramach badań przedwdrożeniowych w 2019 roku. Szczegóły na stronie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK.