Doktor Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

fot. Tomasz Lewandowski

Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu nadał tytuł doktora honoris causa prof. dr. hab. Bogusławowi Buszewskiemu.

Uroczystość nadania tej najwyższej godności akademickiej odbyła się 3 października 2018 roku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy trwałego wzbogacania dotychczasowych osiągnięć.

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.