Sukces w NAWA

Z przyjemnością informujemy, że nasz Wydział pozyskał z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej grant w wysokości  700 000,00 zł na realizację projektu pn. „MODERN MATERIALS FOR CHEMISTRY AND MEDICINAL APPLICATIONS” –w ramach Programu Katamaran.

Warto wspomnieć, iż Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu pełni rolę lidera projektu, który realizowany jest na Wydziale Chemii UMK. Partnerem projektu jest National University of Kyiv-Mohyla Academy. Przedmiotem projektu jest opracowanie nowego międzynarodowego programu kształcenia studentów chemii uprawniającego do wydania wspólnego dyplomu ukończenia studiów II stopnia.

Projekt zakładający przygotowanie i realizację wspólnych studiów II stopnia opracowany został przez zespół w składzie: prof. dr hab. Iwona Łakomska (koordynator); dr hab. Urszula Kiełkowska, prof. UMK; dr hab. Wojciech Kujawski, prof. UMK; dr Izabela Koter.